Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Anadolu Medeniyeti Turları

Anadolu Medeniyeti Turları

            Anadolu çağlar boyunca birçok medeniyetin ev sahipliğini yapmıştır. Bu yüzden birçok kültürün izlerini taşımaktadır. Birçok devler kurulmuş yıkılmış ve Anadolu’daki yapılar tarihe tanıklık etmektedir. Anadolu’yu gezerek değişik kültür izlerini görmek ve tanımak mümkündür.

             http://www.mycitysightseeing.com/ firması müşterilerine hem tarihi eserleri ve yerleri tanıtmakta aynı zamanda da eğlenceli bir tur yaptırmayı amaç edinmiştir. Müşterilerinin keyifli vakit geçirerek unutulmaz anılarla ayrılacakları geziler düzenlemektedir. Kaliteli organizasyonlarıyla Anadolu’daki kültür duraklarında geziler yapılmaktadır. Anadolu turu ile Hem değişik kültürler tanınmakta hem de tarihi eser kalıntıları müzeler gezilmektedir. Bu duraklarda biri Bursa’dır. Bursa'nın tarihte bütün yeri vardır. Özellikle Osmanlı dönemi için önemlidir, Osmanlı devletine başkentlik yapmıştır. Osmanlı dönemine ait saray medrese cami külliye gibi birçok eser bulunmaktadır. Ayrıca teleferik keyfi ile Uludağ’a gidilmektedir.

            Türkiye'nin önemli lezzetlerinin çıkış noktası olan şehirde bu lezzetler tadılmaktadır. Anadolu turu ile Çanakkale'ye gitmek çok keyiflidir. Çanakkale turunda firma Çanakkale savaşının bütün izlerini adeta canlı yaşatacak derece anlatmakta ve gezdirmektedir. Muharebe bölgeleri, anıtmezarlar, şehitlikler Gezilmektedir. İstanbul’dan Çanakkale boğazının güzellikleri görülerek deniz yoluyla gidilmektedir. Ayrıca Truva gezisi yapılmaktadır. Çanakkale oldukça önemli bir şehirdir.

            Anadolu turu Kapadokya gezisi mükemmeldir. Kapadokya’daki yapılar çok farklıdır ve Anadolu’nun merkezidir. Coğrafi bakımdan volkanik küllerin aşınması sonucu oluşmuş yapılar farklı görselliğe sahiptir. Hititlere dayanan birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hem doğa harikası hem de tarihi özellikleri bakımından önemlidir. Ihlara vadisi ve diğer vadilerde gezilmektedir. Peri bacaları gezilmektedir. Yeraltı şehirleri, müzeler, manastırlar gezilmektedir. Yörenin enfes yemekleriyle yemek molaları verilmektedir. Geleneksel mimariye sahip otellerde konaklama yapılmaktadır.

             Müşterilerinin istekleri doğrultusunda hizmet veren firmada uzman personeliyle müşterileri arasında diyalog söz konusudur. Tatilde herhangi bir aksaklık çıkmaması için çalışmalar yapılmaktadır. Tur firmasıyla yapılan yolculuklar çok keyiflidir. Gezi severlere sunulan bir diğer seçenek ise Efes’tir. Uçak ve otobüs ulaşım araçları kullanılır. Hristiyan âlemi için çok önemli bir yere sahip olan Efes’te çeşitli tapınaklar kiliseler manastırlar bılunmaktadır. Egenin en güzel bölgelerinden biridir. İklimiyle tarihiyle eşsiz doğasıyla turistlerin beğenisini kazanmaktadır mutlaka gezilmelidir.

Etiketler

12.02.2015 09:29:00
Geri Gel