Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Anadolu Medeniyetlerinin Tanımak

Anadolu Medeniyetlerinin Tanımak

             Anadolu çağlar boyunca birçok medeniyete beşiklik etmiştir. Anadolu'da gezilecek birçok tarihi ve turistik yerler vardır.  http://www.mycitysightseeing.com/ firması uzun yıllardır sektörde hizmet vermektedir. Düzenlediği turlarıyla müşterilerine unutulamayacakları anılardan oluşan tur fırsatları sunmaktadır. Sadece İstanbul'da değil Anadolu turu düzenleyerek Anadolu’nun turistik bölgeleri gezilmektedir. Tüm gün yapılan Efes turu gezilecek yeri çok fazla olan bir antik şehire yapılmaktadır. Birçok önemli tapınaktan Meryem ana kilisesine kadar hepsi gezilerek tarihi hakkında bilgi verilmektedir. Efesi keşfederek roma Osmanlı ve Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış yerler gezilmektedir.

            Anadolu turu olarak diğer seçeneklerde oldukça ilgi çekicidir. Kapadokya turu üç gün sürmektedir. Kapadokyanın coğrafi bakımdan farklı hiçbir yerde olmayan orijinal yapıları vardır. Kapadokya'daki vadiler tam bir doğa harikasıdır. Çok eğlenceli olan balon turu yapılmaktadır. El sanatları eserlerinden olan çömlekler çok ilgi çekicidir. Yapılışı hakkında bilgi edinmek isteyenlere uygulamalı bilgi verilmektedir. Peri bacaları gezilmektedir. Yöresel yemeklerden oluşan Türk yemeklerinin lezzetinin tadına varılmaktadır. Ihlara vadisindeki yürüyüş yapılarak doğanın bütün güzellikleri görülmektedir.

             Yeraltı şehirleri manastırlar gezilerek tur tamamlanmaktadır. Müşterilerinin istek ve beklentilerini ön planda turan firma uzman personeli ile misafirlerinin hiçbir aksaklıkla karşılaşmaması için çaba göstermektedir. Anadolu turu olarak bir diğer seçenek Pamukkale seyahatidir. Pamukkale’deki antik şehirler gezilmektedir. Bir doğa harikası olan Pamukkale travertenlerinin dünyada bir eşi daha bulunmamaktadır. Unutulmayacak anılarla dönmek için bu firma müşterilerine rahat ve konforlu tur seçenekleri sunmaktadır.

             Truva ve Çanakkale turu ile tarihin çok önemli bir kesitine tanıklık eden yerler gezilmektedir. Çanakkale savaşına ait şehitlikler anıtmezarlar tek tek gezilmektedir. Anzak koyu gezilmektedir. Çanakkale savaşının yapıldığı yerler ve çimeklik kalesi gezilmektedir. Antik şehir Truva ise gezinin diğer durağıdır. Antik tiyatro kalıntıları gezilmektedir. Truva atı ziyareti ile çağlar öncesinden kalan bölgeler gezilmektedir. Bu keyifli yolculukla tarihimize ışık tutan Çanakkale savaşı adeta canlı bir şekilde gözler önüne serilmektedir. Bursa turu ise kaçırılmayacak bir fırsattır. Osmanlı devletinin çok önemli merkezlerindendir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini barındırmaktadır. Teleferik ve Uludağ keyfi çok etkileyicidir.

Etiketler

11.02.2015 10:09:00
Geri Gel