Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Anadolu Turu İle Kapadokya Gezisi

Anadolu Turu İle Kapadokya Gezisi

Kapadokya Türkiye' nin en çok ziyaret edilen doğal güzelliklerindendir. Dünyanın çeşitli yerlerinden birçok turist Kapadokya' yı görmek için ülkemize gelmektedir. Sadece yabancı turistlerin değil yerli turistlerin de ilgisini çekmektedir Kapadokya. Kapadokya' ya gitmek istediğinizde Anadolu turu düzenleyen çeşitli tur firmalarıyla anlaşarak burayı görmeye gidebilirsiniz. Anadolu turu düzenleyen bir firmada My City Sightseeing firmasıdır. 

    Firma 3 günlük düzenlediği bu Anadolu turu kapsamında uzman rehberleri ile Kapadokya' nın bilinmeyenlerini sizlere anlatmaktadır. Tur kapsamında firma sizin için her şeyi düşünmüştür. Kapadokya' ya gitmek için uçak ayarlayan firma sizi Kayseri ya da Ürgüp' e götürür. Buradan otobüslerle ilk önce Peri bacalarına yolculuk başlar. Peri bacaları gerçekten görülmeye değer doğal güzelliklerdendir. Peri bacalarının bu gizemli dünyasını ölümsüzleştirmek için burada dilediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz. Peri bacalarından sonra Paşabağ Vadisi'ne yolculuk başlar. Daha sonra Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar ziyaret edilir. Daha sonra konaklanacak otele gidilir. 

     2. gün ise, dünyanın ilk akıl hastanesi olan Hallaç ile gezi tekrar başlar. Kızıl Vadi ile devam eden yolculuktan sonra Çavuşin de güzel bir yürüyüş yapılır. 3. gün de ise Derinkuyu Yeraltı Şehsi ziyareti sonrası Ihlara Vadisi' ne gidilir. Buradan da Yaprakhisar ve Selime' deki manastırlar ziyaret edilir. Selçuklu yapımı olan Ağızkarahan Kervansarayı ziyaret edilerek tur sona erdirilir. 
    Tur sırasında Kapadokya da yapılan çömlek yapımı ile ilgili küçük bir gösteri izlersiniz. Gezerken göreceğiniz taş evler oldukça dikkat çekicidir. Gezi sırasında yemek yemek için gidilen restoranlarda Türk mutfağından en güzel yemekler olan Kapadokya' ya özgü lezzetli yemeklerin tadını çıkartırsınız.
    

Kapadokya ülkemizde görülmesi gereken muhteşem bir yerdir. Tur şirketinin düzenlediği bu Anadolu turu ile Kapadokya da keyifli bir tatil yapabilirsiniz. My City Sightseeing firması Kapadokya turu dışında Anadolu' nun birçok yerine gezi düzenlemektedir. Ayrıca İstanbul bisiklet turu, İstanbul tarihi turu, Adalar turu, boğaz turu gibi birçok organizasyon düzenlemektedir.

 

Etiketler

25.03.2015 12:04:00
Geri Gel