Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Anadolu'nun En Güzel Şehirlerine Turlar

Anadolu'nun En Güzel Şehirlerine Turlar

     Anadolu dünyanın hiçbir yerinde olmayan güzelliklere sahiptir. Anadolu'da tarihi özelliklere sahip şehirler bulunmaktadır. Çok değişik doğa olayları sonucu farklı yapılara sahip şehirler bulunmaktadır. 

    https://www.mycitysightseeing.com/ firması Anadolu'nun en gözde şehirlerine turlar düzenlenmektedir. Yerli ve yabancı turistler için dopdolu eğlenceli geçen turlar yapılmaktadır. Firmanın internet sitesinde turlar hakkında geniş bilgi bulunmaktadır. Ayrıca internet vasıtasıyla rezervasyon yaptırma imkânı da mevcuttur. Bunun için tur tarihini belirtmek ve kaş kişi olduğu konusunda bilgi verilmektedir.
     Anadolu turu olarak Bursa en güzel tur şehirlerinden biridir. Bursa'da hem doğal güzellikler vardır, hem de tarihi eserler mevcuttur. Osmanlı devletine başkentlik yapan şehirde Osmanlı’ya dair birçok eser bulunmaktadır. Cami külliye medrese saray gibi tarihi eserler ve müzeler görülmeye değerdir. Ayrıca Uludağ çok güzeldir. Kışın burada kayak yapılmaktadır. Teleferik keyfi vardır. Bunun dışında Kapadokya iç Anadolu’nun otantik yapısıyla ilgi çeken bir yöresidir.
     Üç gün süren turda peri bacaları gibi değişik yapılar büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Burada konaklama olarak güzel oteller mevcuttur. Vadiler ve diğer doğal güzellikleri gezmek görmek için gelinen Kapadokya’da leziz Anadolu yemeklerinin tadına varılmaktadır. Anadolu turu için Çanakkale çok güzel bir alternatiftir. Çanakkale Türkiye'nin kuruluşu için çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale savaşının izlerini taşımaktadır. Çanakkale’de savaşın gerek Türk gerek Avustralya anıt mezarlıkları, şehit mezarlıkları bulunmaktadır. Çanakkale de önemli koylara geziler yapılmaktadır. Çanakkale gezisiyle birlikte Truva kalıntılarına da gezi yapılmaktadır. Truva’nın bütün görkemi gözler önüne serilmektedir. 
    Çok eski çağlara dayanan bir geçmişi vardır ve görenleri çok etkilemektedir. Gelibolu’ya yapılan gezide Gelibolu’nun önemi görülmektedir. Gelibolu da önemli savaşlar yapılmıştır. Gelibolu’daki cephenin izleri bulunmaktadır. Yarımadanı bütün güzelliği gözler önüne serilmektedir. Sahil bütün güzelliğiyle gezilmektedir. Anadolu turu Efes ise yerli olduğu kadar yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir. Antik tiyatrolar ve kiliseler çok ilgi çekmektedir. Kutsal ve tarihi özellikleri olan Efes’te Meryem ana kilisesi çok ilgi görmektedir. Her sene birçok turist ziyaret etmektedir. Antik şehir Efes’te güzel bir gün geçirmek için ideal olan bu tur Anadolu’nun en güzel örneğidir. 

Etiketler

03.03.2015 11:05:00
Geri Gel