Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Boğazın İhtişamını Görün

Boğazın İhtişamını Görün

     İstanbul’un ihtişamını, gezilecek yerlerini görmek isteyenlere sunulan fırsatlar arasında İstanbul turları bulunmaktadır. İsteyene unutulmayacak bisiklet turları, isteyene de vapur turları bulunmaktadır. Birçoğumuz İstanbul’da yaşayıp İstanbul’un en güzel yerlerini görmekten mahrum kalmaktayız. Gezilecek yerlerden daha çok araç trafiğinin ve insan trafiğinin fazla olduğu yerlerde yaşayıp en sonunda da İstanbul yaşanacak yer değil demekteyiz. Ancak yılda bir de olsa İstanbul’un en çok rağbet gören yerlerini gezmekte fayda bulunmaktadır. 
  

 Özel rehberler eşliğinde İstanbul’un tarihi yerlerini gezip, görmek kendinize zaman ayırmak, yoğun iş temposundan sıyrılmak, motive edici faaliyetlerden olmaktadır. Böylece İstanbul hakkında bilmediklerinizi de öğrenme fırsatı yakalayacaksınızdır. İstanbul’un tarihi yerleri arasında ki Mısır çarşısı, boğaz turu, Beylerbeyi sarayı, Çamlıca tepesi sırası ile gezilip arada manzaralı öğle yemeği yiyebilirsiniz. Günün sonunda tura dâhil olan araçlarımız sizi otelinize kadar bırakmaktadır. Katılacağınız kişi sayısını, tarihi, katılmak istediğiniz tur şeklini seçerek istediğiniz gün için rezervasyon yaptırabilirsiniz. İsteyen kişiler Vip ya da normal boğaz turu satın alarak, uygun fiyatlarla birçok yeri gezmiş olmaktadır.
 

    Bir diğer boğaz turu seçeneği ise yine ilk olarak mısır çarşısı gezilip, ardından Eminönü’nden vapura binip deniz üzerinden İstanbul turu yapılmaktadır. Bol deniz manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayıp, simitinizi yerken İstanbul’un birçok önemli noktasını da deniz üzerinden görmüş olacaksınız. Bu tur ile gezilen yerler arasında Ortaköy, Rumeli Hisarı ve boğaz gibi birçok yer bulunmaktadır. Tur şirketlerinin ayarladığı süre tura göre değişmektedir. Yemekli turlar 2,5 saat, kara yolu ile yapılan turlar 8 saat olup, vapur yolu ile yapılan turlar ise 4 saat olmaktadır. Böylelikle yoğun iş temposundan gezmeye fırsat bulamayanların hafta sonları dahi olsa bu turla sayesinde gezme imkânı bulduğu görülmektedir.

    My city sightseeing gibi tur şirketleri boğaz turu gibi birçok tur yapmaktadır. Çanakkale- Gelibolu turları, Bursa, Efes ve Kapadokya gibi turlar bunlardan bazıları olmaktadır. Bunun gibi İstanbul dışı şehirleri de gezme fırsatı bulursunuz.

 

Etiketler

20.03.2015 10:11:00
Geri Gel