Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

DÜNYANIN EN GÜZEL İNCİSİNİ GEZMEYE DOYAMAZSINIZ

DÜNYANIN EN GÜZEL İNCİSİNİ GEZMEYE DOYAMAZSINIZ

            Bu güzel şehri anlatmak sayfalara sığmaz. Gezmek isterseniz vaktiniz yetmez. Gözler gördüğü güzellikleri dile getiremez. Ama dilimizin elverdiğince sizlere anlatmaya çalışacağız.

            İstanbul şehir turları düzenlenirken yerli veya yabancı ziyaretçilerin en merak ettiği ve görmek istediği İstanbul Boğazı olmaktadır. Boğazdan yapılan bu gezinti ile şehrin güzellikleri başka bir açıdan görülmektedir. Çok köklü bir tarihe sahip olan İstanbul şehri misafirlerine her an eskilerden izler sunar.

             Yeter ki ziyaretçileri bu tılsımlı tarihi hissedebilsin. 2013 yılında http://www.mycitysightseeing.com/ bu mükemmel gezilere imza atmaya başlamıştır. Ve hala yerli yabancı turistiklere İstanbul aşkını tattırmaya devam etmektedir. Türsab üyesi olup gezilerinde şehrin tarihini, kültürünü en iyi şekilde gezgincilere anlatımını sağlamaktadır. Geziler rehber eşliğinde yapılmaktadır. Ayrıca bir kaç dilde anonslar ile bilgiler verilmektedir. Siz gönül kapılarınızı açın İstanbul kendini anlatmaya güzelliklerini sunmaya hazırdır.

            İstanbul şehir turları Boğaz turu olarak düşünüldüğünde turun detayı kısaca öncelikle Mısır çarşısı gezilerek başlanan turda güzel ve tarihi alanda kısa bir yürüme mesafesinden sonra Eminönü iskelesinden vapura binilerek martıların arkadaşlığı ile tur devam eder. Turun süresi hatıralara kazınacak asla unutulamayacak dört eşsiz saattir.

            Fiyat olarak uygun bir fiyata boğazın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tam günlük boğaz turuna katılabilirsiniz. Bu turda ise görülecek yerler Yıldız Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Boğazın incisi köprüyü denizden seyri alem edebilirsiniz. Bu gezi sizi oldukça farklı atmosferi ile tarihin içine çekebilir. Eğer bu gördüğünüz saraylar hakkında gelmeden bilgiler edindi iseniz yaşananları hayal edebilirsiniz. Belki de İstanbul’u feth eden Fatih Sultan Mehmet size hoş geldiniz der gibi sarayın gizli atmosferinden

            İstanbul şehir turları içinde önereceğimiz bir başka tur daha vardır ki bu üçüncü tavsiye edebileceğimiz tur yemeklidir. İki buçuk saatte İstanbul'un damak tatlarını denerken, içkinizi yudumlarken İstanbul sizi sarhoş etmeye hazırlanan çapkın bir kadın edası ile süzülür gözlerinizin önünde. Bu güzel şehri denizden tanımaya çalışırken bazı yemekli turların akşam yapılmakta olduğunu mehtabın sizlere ışık tutarak görülmeyen hiçbir şey kalmasın dediğini duyar gibi olursunuz.

            Dünyanın en güzel güneşi batırdığı şehirdir İstanbul. Gezmek, görmek, anlamak ve anlatmak size kalmıştır. Bu şehir gönlünü açmış bekler kendisini görmek isteyen gezme sevdalılarını.

Etiketler

10.02.2015 10:47:00
Geri Gel