Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

GECE VE ŞEHİR

GECE VE ŞEHİR

                İstanbul, farklı kültürleri içinde barındıran eski ve yeniyi buluşturan muhteşem şehir. Usta bir ressam eliyle çizilmiş gibi, gecesi ayrı şiir, gündüzü farklı renklerden oluşmuş bir mozaik. İstanbul'a gelip de gece turu yapmadan gidilirse bir yerlerde bir şeyler eksik kalır. Bu şehri tanımak, güzelliğini yudum yudum sindirmek için dört saatlik bir gece turuna katılmak verilecek en doğru kararlardan birisi. Bize de bu kararı özel bir gece gezisi ile anlamlandırmak kalıyor.

                Gece, kendisini anlatmak isteyen şehrin kalemi oluyor ve yazmaya başlıyor kendisini. Şehir geceyle bütünleşiyor, gece şehri sarıp sarmalıyor ve tüm güzelliğini sunuyor izleyenlerine öyle nazlı, öyle derin. Bir de deniz girince işin içine tadından yenmiyor.

                Rehberimiz eşliğinde otel önünde gece turu için toplanmaya başlıyoruz. Kıyıda bekleyen teknemizde barbekü ve sınırsız yerli içkilerden oluşan muhteşem bir ziyafet siz değerli konuklarımızı bekliyor. Güneşin batışını izleyerek içkilerinizi yudumlarken içtiklerinizden değil boğazın eşsiz güzelliğinden sarhoş olma olasılığınız çok büyük.

                Gece yolculuğu başladığında Boğazın inci gerdanlığı Boğaziçi köprüsü, kıyıda yer alan ve tarihle iç içe geçmiş birbirinden ihtişamlı yalılar selamlıyor sizleri. Nazlı minareleriyle uzaktan Süleymaniye Camii ve Ayasofya seçiliyor. Kabataş Camii'nin narin yapısını belli belirsiz izleyebiliyorsunuz.

            Şehrin gürültüsünden uzak, ona şöyle bir uzaktan bakarak, daha yakından tanıma fırsatını buluyorsunuz. Kız Kulesi zarif ve gizemli haliyle uzaklardan size bakıyor. Yıldızlar ve mehtap Gece Turu boyunca size eşlik ediyor. Yıldız, Çırağan, Beylerbeyi, sırasıyla sarayların önünden geçip geçmişin ihtişamlı yaşantısına giriyor ve rehberinizin verdiği bilgilerle tarihin sayfalarında kısa bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

                Gece Turu süresince zaman hızla akıyor. 4 saatlik süre göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Zaman size dakikalar kadar kısa geliyor.  Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Gece Turu bitiyor. Ayaklarınız geri geri giderek, biraz esrik ve biraz sarsılmış olarak otelinize dönüyorsunuz. Ama bir yanınız gecede ve güzel İstanbul'da kalıyor.

            Şehre daha bir bağlanmış ve tur başlamadan önceki kişiler olmayarak farklılaşmış şekilde geceyi bitiriyorsunuz.  Şahinoğlu Grup http://mycitysightseeing.com sitesi ile My City Sightseing size şiir tadında, unutulmayacak bir gece hediye ediyor.

Etiketler

10.02.2015 10:47:00
Geri Gel