Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul Şehir Turları

İstanbul Şehir Turları

 Başta Türkiye olmak üzere tüm dünya şehirleri arasında en dikkat çekici şehirlerden biri olan İstanbul; birçok eşsiz güzelliğe sahiptir. İstanbul ‘un dünyaca en ünlü güzelliği olan boğaz köprüsü ve boğaz manzarasının yanı sıra birçok tarihi güzelliği bu harika şehirde bulabilirsiniz. Bu güzellikleri görebilmek için yılın tüm dönemlerinde yurt içi ve yurt dışından turistler akın akın İstanbul’ u ziyarete gelmektedirler. 
  

İstanbul’ u tam anlamıyla gezebilmek ve anlayabilmek için en doğru yol; İstanbul’ u bir tura katılarak tur rehberi eşliğinde gezmek olabilir. https://www.mycitysightseeing.com/ İstanbul’ u gezmek isteyenler için farklı tur alternatifleri sunmaktadır. İstanbul City Tour adı altında düzenlenen İstanbul Şehir Turları; İstanbul Bisiklet Turları, İstanbul Tarihi Turları, Adalar Turu ve Boğaz Turları olarak farklı mekânlara yönelik turlardır. 
    İstanbul City Tour kapsamındaki tarihi turlarda; Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Gülhane Parkı, Eminönü Yeni Camii, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, At Meydanı, Beylerbeyi Sarayı ve Çamlıca Tepesi ziyaret edilmektedir. Çarşı ziyaretleri esnasında istediğiniz gibi alışveriş yapabilir, tarihi yerleri gezerken dilediğiniz gibi fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu esnada size tur rehberler ve yabancı turistler için de tercümanlar eşlik edecektir. 
  

 İstanbul City Tour kapsamında sahil yolunu takip eden rota boyunca bisiklet ile gezebileceğiniz bisiklet turları da mevcut. İstanbul Gece Turları’nda ise bu mekânlar gece gezdiriliyor sonrasında ise dansöz ve folklorik dansların eşlik ettiği bir yemek ile geziniz sonlanıyor. İstanbul’ u gezmek isteyenlerin en çok tercih ettiği turlardan biri de Adalar Turu’ dur. 
  

 Bu tur sadece dışarıdan İstanbul ‘u gezmek isteyenler tarafında değil İstanbul ‘da ikamet edenler tarafından da çok fazla tercih edilmekte olan bir turdur. Bu tur kapsamında; Prens Adaları’na feribot ile geçilir, adalarda araç trafiği olmadığı için fayton turu yapılır ve son olarak Ada Plajı ‘nda vakit geçirilir. Adalar Turu toplamda 8 saat sürmektedir. En uzun süren tur ise tam gün boğaz turudur. Bu tur; Mısır Çarşısı, Boğaz turu, Öğle Yemeği, Beylerbeyi Sarayı ve Çamlıca Tepesi gezisinden oluşmaktadır. 

 

Etiketler

02.04.2015 10:27:00
Geri Gel