Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul Şehir Turu

İstanbul Şehir Turu

            İstanbul dünyanın güzellik incisi sembolü olarak her yıl milyonlarca turistin ilgi odağı olmaktadır. Gerek turistik gerekse ticari amaçla yerli ve yabancı turist akınına uğrayan İstanbul’un kuşkusuz en nadide güzelliği İstanbul Boğazı’dır. Boğaz turları ile şehrin denizden adeta güzel bir resmi çizilmekte, tarihi ve doğal güzellikleri gözler önüne serilmektedir. Roma ve Türk medeniyetlerinin tüm izlerini barındıran şehrin tarihsel açıdan ziyaret edilecek sayısız güzellikte mekânı bulunmaktadır.

            Dolayısıyla İstanbul şehri Boğaz Turu da dâhil olmak üzere bir günde gezilmesi kolay kentlerden değildir. Bu nedenle bir turistik tura ihtiyaç duyacak kadar zengin bir atmosfere sahiptir. Bu konuda Şahinoğlu Grup, My City Sightseeing marka ismiyle, turistik gezintilerde öncü firma olarak sektördeki lider firmalardan biridir.

            My City Sightseeing, 1997 yılından beri hizmet veren Şahinoğlu Grup tarafından 2013 yılında faaliyete geçirilen turizm sektörüne yönelik bir iştirakidir. My City Sightseeing aynı zamanda Türk medeniyetinin bir sembolü haline gelen İstanbul’un kültürel bilgisini en doğru verilerle turistlere tanıtmakta, böylece şehrin en iyi biçimde tanıtılmasına katkı sağlayarak sosyal bir misyon üstlenmektedir. İstikrarlı şekilde artan kalite anlayışını toplam kalite yönetimi anlayışıyla ve çağdaş organizasyon yapısıyla bütünleştirerek ileriye yönelik vizyon hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Ayrıca Bakanlık onaylı işletme belgesi, TÜRSAB üye kaydı, ISO 9001:2008 belgesi gibi birçok sertifikaya sahip olarak sektörde saygın bir yere sahiptir.

            My City Sightseeing turizme yönelik hizmetleri tek bir kategori altında toplanmamaktadır. İstanbul bisiklet turları, tarihi turları, İstanbul dışı turlar, Boğaz turları, transferler, gezi rehberliği faaliyetleri gibi çeşitli turistik iş kollarında çalışılmaktadır. Ancak bunların içinde çok dikkat çeken gezi turlarının başında Boğaz Turu gelmektedir. Boğaz turu yapmak isteyenler turistik rehberlik avantajıyla İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası boyunca harika bir gezinti yapacaklardır. İstenirse gece turlarına da katılabilirler. Böylece Boğazın eşsiz güzelliğini gecenin duygusal atmosferinde soluyarak, bu harika güzelliğin keyfine varacaklardır.

            Boğaz Turu gezi programı ise şöyle başlamaktadır. Gezintiye katılacak olanlar Hotel önünde buluşacak ve buradan gezi için start verilecektir. Öncelikle tarihi Mısır Çarşısı gezilecektir. Mısır Çarşısı birçok esnafın yer aldığı alışveriş açısından merkezi mekânlardan biridir. Şekerleme, baharat gibi doğal bitkilerin ambiyansını taşıyan güzel kokuları eşliğinde kısa bir gezinti imkânı olacak. Buradan çok yakın bir yürüyüş mesafesindeki Eminönü iskelesine gidilecek ve oradaki vapurlara binerek Boğazın doğal manzarası ve martıların refakatinde güzel bir gezinti yapılacak.

             Toplam 4 saatlik bu gezinti süresince gezi rehberiniz merak ettiğiniz soruları cevaplandıracağı gibi şehrin kültürel dokusu hakkında doyurucu bilgiler verecektir. Bu Boğaz Turu ekonomik fiyatlıdır. Daha detaylı bir boğaz turu yapmak isteyenler ise Tam Gün Boğaz Turu yapabilir. Yine Hotel önünden hareket edilecek ve 8 saatlik bir gezinti olacaktır. Yıldız Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaz Köprüsü, Beylerbeyi Sarayının denizden güzel profilleri izlenebilecektir. Diğer bir Boğaz Turu seçeneği de Yemekli Boğaz Turudur. Hotel önünden kalkış yapılacak ve 2,5 saatlik bir programla gezinti tamamlanacaktır. Barbekü, özel yemek menüsü, sınırsız yerli içecek eşliğinde bir yemek sizleri bekliyor.

             Yemek eşliğinde harika bir deniz gezintisiyle İstanbul Boğazı tüm güzelliği ile karşınızda olacak. Boğaz turundan her seçeneği internet üzerinden de tercih ederek işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için isim-soyad, telefon numara kayıtlarını girerek online tur satın alma işlemini başlatabilirsiniz. Tur tarihini de belirledikten sonra gezinti turu sepete eklenerek işlemleriniz tamamlanmış olur. My City Sightseeing hizmetlerinden çok memnun kalacaksınız. Siteye mycitysightseeing.com adresinden ulaşılabilir.

Etiketler

04.02.2015 09:18:00
Geri Gel