Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul Turu Sizi Bekliyor

İstanbul Turu Sizi Bekliyor

 İstanbul’a geldiğiniz zaman tüm tarihi mekânları tek bir günde gezmek ister misiniz? My City Sightseeing sizi inanılmaz bir İstanbul turuna çıkartıyor. Tek yapmanız gereken My City Sightseeing ile iletişime geçerek yerinizi ayırtmak. Peki, İstanbul tours gezi kapsamında sizi beler bekliyor?

                 Geziye ilk olarak dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan ve her yıl milyonlarca turistin akınına uğrayan Ayasofya Müzesi ile başlayacaksınız. Ayasofya müzesi Bizans dönemi imparatorlarından olan Justinianos tarafından 537 yılında imarı yaptırılmış gerek ülke gerekse de dünya kültürünün en önemli miraslarından bir tanesidir.

                 Ayasofya Müzesi gezisi tamamlandıktan hemen sonra Ayasofya Müzesi karşısında bulunan Sultanahmet Camii’ne geçeceksiniz. Sultanahmet Camii’nin en önemli özelliği dünyadaki tek 6 minareli cami olmasıdır. Ayrıca cami içerisindeki duvarlarda 12.000 adet İznik çinisi bulunuyor. Sultanahmet Camii’nden çıktıktan hemen sonra 3 dikilitaşı ziyaret edeceksiniz. Dikilitaşın bulunduğu alan önceden at yarışlarının yaptırıldığı alan olarak kullanılıyordu. Bu nedenle buraya At Yolu adı da verilmektedir.

                 İstanbul tours gezisinde bir diğer durağınız Kapalı Çarşı olacak. Kapalı Çarşı, sahip olduğu mimari yapısı ve tarihi ile dünyanın en büyük ve en eski kapalı pazaryeri olma özelliğine sahiptir. Kapalı Çarşı içerisinde günümüzde mücevherden giyim ürünlerine kadar hemen her şey satılmaktadır. Kapalı Çarşı gezisi tamamlandıktan sonra bu bölgede bulunan ünlü restoranlara giderek yemeğinizi yiyeceksiniz. Eğer Osmanlı mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini tatmak isterseniz Kapalı Çarşı bölgesinde size uygun onlarca lokanta bulabilirsiniz.

                 İstanbul tours gezisinin bir sonraki durağı Topkapı Sarayı. Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanları tarafından 400 yıl boyunca kullanılmış ve Sultanlar Dolmabahçe Sarayı’na geçene kadarda burası aktif olarak kullanılmaya devam edilmiştir. Topkapı Sarayı’nın en önemli özelliği ise en eski ve en büyük saray olmasıdır. Ayrıca surları halen sağlam bir şekilde ayakta durmaktadır. Gezi kapsamında son durağınız Ayasofya Camii olacaktır. Bu cami ilk yapıldığı zamanlarda Hristiyanların ibadet yeri olarak kullanılıyordu. Ancak Osmanlı dönemi ile beraber burasıda diğer yerler gibi camiye çevrildi. Sizde unutamayacağınız bir İstanbul gezisine katılmak isterseniz My City Sightseeing’i tercih edebilirsiniz.

 

Etiketler

22.03.2015 12:53:00
Geri Gel