Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'da Rüya Gibi Bir Tur

İstanbul'da Rüya Gibi Bir Tur

             İstanbul yüzyıllar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Çok büyük bir şehirdir aynı zamanda da çok tarihi bir şehirdir. Her yerinden tarih fışkırmaktadır. Bu tarih kokan şehir aynı zamanda konumu itibariyle çok özeldir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan şehir Boğaz köprüsünün eşsiz güzelliğiyle şehre değer katmaktadır. Bu şehre her yıl birçok ülkeden turist gelmektedir. Asya, Amerika ve Avrupa’dan yılda birçok turist grupları gelmektedir. Bu turistler şehrin en gözde merkezlerini gezerek keyifli vakit geçirmek isterler.

            Turizm alanında hizmet veren http://www.mycitysightseeing.com firması seyahat eden yerli ve yabancı turistlere İstanbul’da gezi organizasyonu yaparak onların güzel vakit geçirmesini mümkün kılmaktadır. İstanbul tourism için oldukça elverişli bir şehirdir. Bu firma birçok gezi alternatifleri oluşturarak İstanbul’da turlar düzenlemektedir. Firma ayrıca Truva turu, Gelibolu turu, Kapadokya turu, bursa turu gibi İstanbul dışına da keyifli turlar düzenlemektedir. Bu turlar hakkında da internet sitesinde yeterince bilgi mevcuttur. İstanbul için ise farklı seçenekler vardır. Boğaz turu yapılmaktadır. Mısır çarşısı gezisiyle başlayan tur dört saat sürmektedir müşterisini otelden alarak başlar.

            Daha sonra Eminönü’nden vapura binilerek İstanbul boğazının keyfine varılarak tur sonlandırılır ve araç otele müşterisini bırakmaktadır. Ayrıca tam gün boğaz turu ve yemekli boğaz turu mevcuttur. İstanbul’un işsiz Türk yemekleri restoranları ile damak zevkine hitap edilen yiyecekler yenmektedir. İstanbul tourism ile birçok turist ağırlamaktadır. Ayrıca bisiklet turu da yapılmaktadır ve çok zevklidir. Adalar turu yapılarak İstanbul’un güzel adaları gezilmektedir. Feribota binilerek adalara yola çıkılmaktadır. Sekiz saat süren bu tur oldukça keyifli geçmektedir. İstanbul'un cevherleri turunda ise İstanbul'un kalbi denilecek tarihi yerler gezilerek bilgi verilmektedir. Dört saat sürmektedir.

            Muhteşem Ayasofya müzesinden başlamaktadır. Bizans İmparatorluğunun bütün görkemini burada görmek mümkündür. İstanbul’un bütün güzelliklerini gezdirerek turistlere İstanbul’un keyfini çıkartmak kalmaktadır. Yedi gün yirmi dört saat müşteri hizmetleri telefonu aranarak turlar hakkında bilgi almak mümkündür. Ayrıca internet sitesinde de detaylı bilgi vardır. İstenirse internetten de rezervasyon yapılmaktadır. İki kıta tek şehir temalı turda ise Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi köprüsü bütün ihtişamıyla gözler önüne serilmektedir. Dört saat süren bu turda Beylerbeyi Sarayına gidilmektedir. Son derece görkemli Osmanlı dönemine ait ihtişamlı saraydır, Çamlıca tepesine gidilerek İstanbul manzarasını tadına varılabilir, Bütün İstanbul ayaklar altındayken resimler çekilip o anı ölümsüzleştirmek için bu tur tercih edilebilir.

            İstanbul tourism alanında çok gelişmiş bir şehirdir. İstanbul gece turunda ise İstanbul’un bütün eğlence hayatı gösterilmektedir. Rüya gibi bir gece için ve eğlencenin doruğuna varmak için tercih edilebilecek bu tur ile İstanbul’un en eğlenceli mekânlarına gidilmektedir. Tam bir Türk gecesi vardır, dansöz folklor gösterileri ve değişik Türk yemeklerinden oluşan harika bir gece yaşanmaktadır. Dört saat süren bu turla eğlencenin doruğuna çıkılmaktadır. Ayrıca kendi rotanı kendin çizebileceğin bir turda mevcuttur, Turist isterse rotasını kendi belirler ve istediği yerleri seçer tur zamanını da kendisi belirler. Bu sayede kendi turunun şartlarını kendi belirleme hakkına sahiptir. Dört saatle sekiz saat arasında süresi değişiklik gösterebilir,

             Tam gün bir İstanbul turu ise Ayasofya’dan başlar bizansın gözbebeği bütün tarihiyle ve ihtişamıyla turistlere ev sahipliği yapar. Daha sonraki durak ise bütün görkemiyle varlığını sürdüren Sultanahmet camisidir. Daha sonra hipodrom ardından da devasa büyüklükteki kapalı çarşı gezisi olarak devam eder. Burada alışveriş keyfi yaşanır. Tarihi yüzyılların izlerini taşıyan bir yapıya sahip kapalı çarşıda halıdan mücevhere her şey mevcuttur. 

Etiketler

01.02.2015 14:11:00
Geri Gel