Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'da Şehir Turu

İstanbul'da Şehir Turu

            İstanbul yerli ve yabancı turistlerin her zaman ilgisini çeken ve gezmek istedikleri bir yer olmuştur. Asya ve Avrupa' yı birbirine bağlayan bir şehir olması, yüzyıllardır medeniyetleri başkentlik yapması burayı bir cazibe merkezi yapmıştır. İstanbul tarihi dokusuyla çok önemli bir yere sahiptir. Bu tarihi dokuyu anlamak için İstanbul'un saraylarını, müzelerini ve diğer birçok tarihi yerlerini gezmek görmek ve incelemek gerekir.

            Ayrıca değişik Türk yemeklerinin olduğu restoranları her çeşit farklı ambiyanstaki kafe ve barları denizi, boğaz köprüsü ve daha sayamadığımız pek çok yeriyle gezmeye değer bir şehirdir. Gelenler çok güzel vakit geçirmektedir. Tam olarak bütün tarihi yerleri gezebilmek için bir rehber eşliğinde gezmek ve anlamak daha keyifli olur.

            İşte İstanbul'da turistlere görmeleri gereken yerleri gezdiren İstanbul City Tour turistlerin beklentilerine uygun hazırlanmış gezi planıyla çok ilgi çekmektedir. Sadece İstanbul değil bu tur ile istenirse İstanbul dışında turlar mevcuttur. Kapadokya, Bursa, Pamukkale, Efes, Gelibolu, Truva turları da mevcuttur. Şehir hakkında hiç bir fikri olmayan ve geziyi bir plan dâhilinde çok yorulmadan yapmak isteyen turistler oldukça rağbet etmektedir. Bu sayede çok yorulmadan hem gittikleri yerin özelliklerini dinleyerek hem de görerek oldukça güzel ve keyifli Zaman geçirirler.

            www.mycitysightseeing.com sitesinde gezilen görülen yerler hakkında geniş bir bilgi mevcuttur. Hatta gitmeden önce internetten rezervasyon yaptırılırsa %15 internet indirimi bulunmaktadır. Bu avantajdan faydalanabilmek için erken rezervasyon önemlidir. Ayrıca turların fiyatları orada yazmaktadır. Bisiklet turu da organize edilmektedir. Adalar turu seçeneği ile feribotla gidilerek Marmara Denizinde bulunan adalar gezilmektedir. İstanbul'un cevherleri olarak nitelendirilen tur ise Ayasofya’dan başlayarak bütün tarihi yerler kapalı çarşı, Topkapı sarayı, Ayasofya, hipodrom, müzeler, beylerbeyi sarayı gezilmektedir. Otel rezervasyonu da internetten yapılmaktadır.

             İstanbul City Tour vasıtasıyla daha daha çok gezi alternatifi bulunmaktadır. Tabi ayrıca tur sırasında şehrin popüler restoranlarında yemek ve dinlenme arası verilmektedir. İstenirse tam gün boğaz turu olarak ayrı bir seçenek bulunmaktadır. Mısır çarşısı öğle yemeği boğaz turu, beylerbeyi sarayı, Çamlıca tepesi, Çırağan sarayı, yıldız sarayı gezilmektedir. Sekiz saat sürmektedir. Ayrıca yemekli boğaz turu mevcuttur. Boğaz manzarası eşliğinde Türk mutfağını her zevke hitap eden seçenekleriyle güzel bir tur yapılmaktadır.

            İki buçuk saat sürmektedir. İstanbul gece turuyla ise İstanbul gece hayatı eğlencesi dansözü ve müziğiyle tam bir Türk gecesi yaşatılmaktadır. Dört saat sürmektedir. Osmanlı eserleri turuyla Osmanlı dönemine ait bütün tarihi yerler gezilmektedir. Altıyız yıllık imparatorluğun izleri bu turda görülmektedir. Dört saat süren bu tur oldukça keyiflidir. İstanbul City tour istenirse kendi rotasını kendi belirlemek isteyenlere yönelik bir tur organizasyonu da yapmaktadır.

            Esnek bir turdur ve zamanları mekânları gezmek isteyen kişiler belirler. İstedikleri yerleri seçip görmek isterler ve bu sayede turun süresi daha uzun olabilir. İki kıta tek şehir temalı tur ise Avrupa kıtasından başlayarak boğaz köprüsü geçilmektedir. Beylerbeyi sarayı gezilmektedir. Çamlıca tepesiyle İstanbul’un eşsiz manzarasının tadına varılmakta değişik resimler çekinerek bu anlar ölümsüzleştirilmektedir. Dört saat süren bu tur ile iki kıtayı birleştiren bölgeler gezilmektedir.

             İnternet sitesi yedi yirmi dört aranabilerek müşteri hizmetleri servisinden bilgi almak mümkündür. İstanbul için çok çeşitli tur organizasyonları düzenleyen şirket İstanbul'un merak edilen görülmesi gereken her yerini dolaştırmakta İstanbul'un en nezih mekânlarına götürerek gezginlere unutulmayacak bir gezi hazırlamaktadır. Bu sayede tura katılanlar hiç bir şeyi düşünmek zoru da olmadan sadece turun ve şehrin keyfini çıkarmaktadırlar, İstanbul'un keyfini çıkarmak için idealdir.

Etiketler

01.02.2015 14:11:00
Geri Gel