Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'u Geziyoruz

İstanbul'u Geziyoruz

Türkiye’nin ve tüm dünya ülkelerinin gözde şehirleri arasında büyük bir yere sahip olan İstanbul; herkesin ömründe bir kez bile olsa gezip görmek istediği bir şehir olarak bilinmektedir. Tarihte birçok medeniyetin yaşamış olduğu İstanbul; tarihi güzellikleri ve Boğaz köprüsü ile yılın her döneminde yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır.

     Bir yeri gezmek istiyorsanız en doğru tercih tur ile birlikte gezmektir. Turlara katılarak daha kısa zamanda, daha çok yeri, gezdiğiniz yerler hakkında bilgi alarak gezebilirsiniz. Ayrıca tur ile gezmek kendi başınıza gezmenizden daha uygun fiyatlara mal olacaktır. www.mycitysightseeing.com İstanbul’ u gezmek için başvurabileceğiniz tur şirketlerinden biri olarak, birçok tur alternatifi sunmaktadır. İstanbul City Tour olarak bilinen İstanbul turları kişilerin tercihine göre de belirlenebilmektedir. Kişilerin kendi belirlediği rota ve süre içerisinde esnek bir şekilde gezebileceği tur alternatifinde rehber kadrosu eşliğinde keyifli zaman geçirilir. 

    İstanbul City Tour kapsamında yer alan en çok tercih edilen alternatiflerden biri de İstanbul tam gün turudur. Tura dünyaca ünlü Ayasofya Müzesi ile başlanır, sonra hemen yakınında yer alan dünyadaki 6 minareye sahip tek cami olan Sultanahmet Camii’ ne girilir. Ardından meydandaki Hipodrom olarak da bilinen At Meydanı’ nın tarihi rehberler tarafından anlatılır. Sonra dünyanın en eski ve en geniş çarşısı olan ve labirente benzeyen yapısı ile dikkat çeken Kapalı Çarşı ziyaret edilir. Burada isteyenler hatıra ve hediyelik alışverişler yapabilir. Öğle yemeği için verilen aradan sonra tura Topkapı Sarayı ve Küçük Ayasofya Camii ile devam edilir. Tur toplamda 8 saat sürer. 

     İstanbul City Tour alternatifleri için de sadece yabancı turistler değil İstanbul’ da ikamet eden kişiler tarafından da çok fazla tercih edilen bir alternatiftir. Feribot aracılığı ile Prens Adaları’ na geçilir. Adalarda araç kullanılmadığı için genellikle faytonlar tercih edilir. Burada tur rehberleri adaların tarihi ile ilgili detaylı bilgi verirler. Yaz mevsiminde dileyenler adalarda yer alan plajlarda vakit geçirebilirler. Bunların dışında İstanbul cevherleri, Boğaz Turu, İstanbul Gece Turu ve Osmanlı eserleri turları da alternatifler arasında yer alır. 

 

Etiketler

03.04.2015 11:14:00
Geri Gel