Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'u Gezmeden Gezdim Demeyin

İstanbul'u Gezmeden Gezdim Demeyin

     Her yıl, yılın her döneminde yurt içi ve yurt dışından turist akınına uğrayan İstanbul, dünyanın en gözde şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin izlerini taşıyan bu şehir gezip görülmesi gereken yerlerin başında yer alır. 

    Turist olarak gezilen bir yeri gezmenin en verimli yolu turlar aracılığı ile gezmektir. Çünkü turlar sayesinde tatiliniz kısa bile sürse birçok yer gezebilirsiniz. Hem de bireysel olarak gezmenizden daha uygun ücretlerle gezebilirsiniz, bunun yanı sıra size eşlik eden tur rehberleri gezdiğiniz yerler ile detaylı bilgi verir. Bu şekilde gezileriniz daha anlamlı olur. http://www.mycitysightseeing.com/ İstanbul ‘u gezmek isteyenlerin tercih ettiği tur şirketlerinden biri olarak bilinir. Şirketin İstanbul için sağladığı tur alternatifleri İstanbul City Tour olarak bilinmektedir.

     İstanbul City Tour kapsamsında birçok tur alternatifi bulunmaktadır. Bu alternatifler arasında yer alan Adalar turu, sadece turistler tarafından değil İstanbul’ da ikamet eden kişiler tarafından da çokça tercih edilmektedir. Adalar turu için sabah saatlerinde feribot aracılığı ile Marmara Denizi’ nde yer alan Prens Adaları ziyaret edilir. Prens Adaları içerisinde en çok dikkat çeken büyülüğü ve tepesinde yer alan kilisesi ile Büyük Ada olmaktadır. Adalarda araç trafiğinin olmaması nedeni ile adalar faytonlar ile gezilmektedir. Bu esnada hediyelik alışverişler yapılabilir ve ada sakinleri ile sohbet edilebilir. 
  

  İstanbul City Tour alternatiflerinden en çok tercih edilenlerden bir diğeri de İstanbul tam gün turudur. Ayasofya Müzesi ile başlanan turda, Sultanahmet Camii ve Hipodromun sonrasında, dünyanın en eski ve en büyük pazaryeri olarak düşünülen labirenti andıran yapısı ile de ayrıca dikkat çeken Kapalıçarşı gezilir. Burada öğle yemeği ve alışveriş için biraz ara verilir. Kişiler sevdikleri için alışveriş yaparken bol bol da fotoğraf çekerler. Daha sonra Topkapı Sarayı ve Küçük Ayasofya Camii ziyaret edilerek tur sonlandırılır. Tur toplamda 8 saat sürmektedir. Ayrıca eğer daha esnek bir tur programı istiyorsanız; kendi rotanızı belirleyerek tur rehberleri eşliğinde keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. 

 

Etiketler

03.04.2015 11:14:00
Geri Gel