Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'un Cevheri Altı Minareli Sultanahmet Turu

İstanbul'un Cevheri Altı Minareli Sultanahmet Turu

            Sultanahmet turu bölgesi ve bölgesinde ki 600 yıllık ciddi eserler, müzelerin, camilerin ve Bizans’tan kalma sarnıçları barındırdığı için yoğun bir programı içerir ve herkesin mutlaka gezip görmesi gereken alanları kapsar. Özellikle yurt dışından gelen yabancı turistler fakat ülkemiz içerisinden de şehir dışından gelenler, İstanbul'da yaşayıp İstanbul'u tam olarak keşfedememiş olanlar ve İstanbul'a gelen misafirlerine İstanbul’un güzelliklerini ve tarihi bölgelerini yakından tanıtmak isteyen herkesin katıldığında keyif alacağı bir tur programıdır. Genel olarak Sultanahmet turunu kapsayan müze, cami ve alanları sizlerle paylaşmak isteriz;

 

            Sultanahmet Camii:

            Dünya üzerindeki tek altı minareli olan Sultanahmet Cami'sini gezmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Sultanahmet meydanına adını veren, Türk ve İslam dünyasının en önde gelen anıtlarından biri olan Sultanahmet Camiyi gezmek sizlere çok büyük bir keyif verecektir. Avrupalıların Caminin içinde ki mavi çinilerden dolayı "Mavi Cami" "Blue Mosque" denilen Sultanahmet Camii 17. Yy’ ın en güzel örneklerinden biridir.

 

            Ayasofya Camii:

            Dünya mimarinin yapıldığı dönem değerlendirildiğinde nadir bir kaç eserinden biridir. Hem Hristiyan hem de Müslüman dünyası için büyük bir önem taşımaktadır. Uzun bir süre kilise olarak kullanılmış fakat İstanbul’un fethinden sonra cami ye çevrilip ibadete açılmıştır. Ayasofya'yı gezerken, Mabedin içindeki gizli geçitleri, uzaktan heybetli görünüşü ile büyülü bir atmosfer içine gireceksiniz.

 

            Topkapı Sarayı:

            Dev bir imparatorluk olan Osmanlı Devleti'nin dört asır boyunca yönetim yeri olmuş olan Topkapı Sarayı; Haremi, ilgi çeken salonları, kaşıkçı elması, özel padişah ve sultan kıyafetleri ile hem Türkiye hem de Avrupa'nın en ilgi çekici müzelerinden biri olma özelliğini koruyor. Topkapı Sarayı için de gezilecek olan yerler; Bab'ı Hümayun, Aya İrini, Babüsselam, Saltanat Arabaları, Mutfaklar ve porselen koleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (Silahlar), Babüssade, Arz odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal emanetler dairesi, Hamam, Topkapı hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçedir.

 

            Yerebatan Sarnıcı:

            Bizans döneminde yapılan su sarnıçlarından belki de en büyüğü Yerebatan sarnıcıdır. 1450 yıl evvelinin mimarisi ve upuzun sarnıç sizi hem büyüklüğü hem de görkemiyle şaşırtacaktır. Ayrıca sarnıcın içinde suya atılmış olan paraları gördüğünüzde siz de belki bir dilek parası bırakıp öyle ayrılmak isteyeceksiniz.

            Hipdrom Meydanı:

            Şu an da belki de sade bir park görünümünde olan meydan, bir zamanlar altın, gümüş heykeller ile süslüydü. Meydanın tarihini dinlerken Roma ve Bizans dönemi hakkında öğrendiğiniz yeni bilgiler ile meydana bakışınız tamamen değişecektir.

 

            Türk İslam Eserleri Müzesi:

            Bütün Türk ve İslam eserlerini kapsayan ilk Türk müzesidir. Aynı zaman da Osmanlı İmparatorluğu döneminin en son açılan müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Dönemin Türk ve İslam eserlerini görüp dönem kültürü hakkında ciddi bilgilere sahip olacaksınız. Müze gezisi hem kültürel bilgilerinizi genişletecek hem de gözünüze hitap edecektir.

            My city sightseeing ile bahsettiğimiz her yeri tur için özel olarak kullanılan üstü açık tur otobüsümüzde, İstanbul'un güzelliklerini izleyerek gerçekleştireceksiniz. Özellikle amacımız yabancı turistlere Türk kültürünü doğru bir şekilde tanıtmak ve en güzel hizmeti sunmaktır. Müşterilerimizin bütün beklenti ve isteklerini karşılayabilmek ve Sultanahmet Turu sonunda hepsini güler yüzle uğurlayıp başka turlar da yine ayarlayabilmek birincil hedefimizdir. Özellikle bütün dünya için büyük öneme sahip İstanbul'un cevherlerinden biri olan Sultanahmet’in sizlere en güzel şekilde gezdirilmesi, anlatılması ve tanıtılması bizler için büyük bir mutluluk sebebi olacaktır.

            Sultanahmet Turu hakkında ve diğer tüm turlarımız hakkında her türlü ayrıntılı bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz http://www.mycitysightseeing.com/ sitesini tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebilirler. 

Etiketler

30.01.2015 09:23:00
Geri Gel