Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'un Keyfi Boğaz Turu İle Çıkar

İstanbul'un Keyfi Boğaz Turu İle Çıkar

     İstanbul Türkiye de en çok turist alan şehirdir. Yurt içinden ve yurt dışından birçok kişi İstanbul' u ziyaret için gelir. Tarihi mekânları ile dikkat çeken İstanbul doğası, eşsiz güzelliği ve boğazı ile de ayrı bir turistik merkezdir.

     İstanbul Bizans İmparatorluğu' na ve Osmanlı' ya başkentlik yapmış bir şehirdir. Bu nedenle birçok tarihi mekânı bulunmaktadır. Cami, saray, müze, çarşı gibi birçok gezilecek mekânı bulunmaktadır. Yurt dışından birçok turist gelmekte ve buraları ziyaret etmektedir. Yurt içinden de birçok kişi İstanbul' un bu eşsiz güzelliğini görmek için gelmektedir. 

     İstanbul' a gelindiği zaman İstanbul' un tam anlamıyla gezilmesi ve İstanbul' un keyfinin çıkarılması için mutlaka boğaz turu yapılmalıdır. Boğaz turu yapılmadan deniz havası solunmadan İstanbul' a gidip gezdim denmesi doğru olmaz. Boğaz turu için hizmet veren birçok firma vardır. Bu firmalardan birisi de My City Sightseeing firmasıdır. Firma boğaz turunu boğaz turu, tam gün boğaz turu ve yemekli boğaz turu şeklinde üç farklı şekilde gerçekleştirmektedir. 

    Firma sizi araçları ile otelden alarak tarihi Mısır Çarşısı’na getirir. Burada bin bir çeşit baharatın büyülü kokusuna kapılırsınız. Adını daha önce duymadığınız baharatlar karşınıza çıkar. Buradan çeşitli baharatlar ve lokumlar alabilirsiniz. Buradan Eminönü' ndeki vapurlarla boğaz turu başlar. Rehberler size İstanbul'un bu güzel manzarasını mekânlarını anlatırken sizde sıcacık çayınızı yudumlar ve martılara simit atarsınız. 

    Yemekli Boğaz turunda eşsiz deniz manzarası eşliğinde bir yandan boğazın keyfini çıkartırken bir yandan da lezzetli Türk yemeklerinin tadını çıkartabilirsiniz. Tur süreleri 2,5, 4 ve 8 saat olarak değişmektedir. Tur sonunda tur şirketinin aracı sizi otelinize bırakmaktadır.
    

My City Sightseeing sadece boğaz turu hizmeti değil ayrıca İstanbul bisiklet turları, İstanbul tarihi turları, İstanbul dışı turlar konusunda da hizmet vermektedir. Deneyimli ve alanında uzman personelle çalışmakta olan firma İstanbul da yaptığınız tatilin keyfini çıkartmanız için sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. 

 

Etiketler

17.03.2015 10:45:00
Geri Gel