Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

İstanbul'un Mükemmelliğini Görün

İstanbul'un Mükemmelliğini Görün

             Türkiye'nin metropol şehri nüfusuyla ve tarihiyle anılan İstanbul. Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayan şehir. Onlarca devlete başkent olmuş şehir. Dinlerin her birine ev sahipliğinin yapıldığı, uygarlıkların gelip geçtiği, fethiyle çağ kapatıp çağ açan şehir İstanbul. Adına binlerce şarkı yazılan, şiirler okunan, aşkların geçtiği âşıkların buluştuğu şehir İstanbul. Adını ne kadar övsek de azdır buram buram tarih kokan şehir İstanbul'un...

             İstanbul U yaşamak için İstanbul u gezmek gerekir derler. İstanbul u dinlemekle yaşayamazsın ki. İstanbul Tours adıyla dışarıdan gelen milyonlarca insan vardır. Hem de her yıl gelinir İstanbul'a. Kimisi tarihini daha iyi öğrenmek amacıyla gelir, kimisi tarihi mekânları gezmek amacıyla gelir, kimisi tatile gelmişken İstanbul u görmek amacıyla gelmiştir. İster kısa süren bir ziyaretle gelin, ister uzun uzun gezin İstanbul hepinize bir başka güzel gelecektir.

              İstanbul Tours ile İstanbul’u tabi ki daha rahat gezer ve doya doya yaşarsınız bu tarihi şehri. Çünkü yabancı olan için zor bir şehirdir İstanbul. Tek tek ve bilerek gezemezsiniz İstanbul u. Yarım kalır, eksik kalırsınız. Gelin şimdi hep beraber İstanbul Tours kapsamında nereleri gezebileceğinize göz atalım.

              Adalar Turu: Marmara Denizi sularında yer alan ve tam 7 adanın peş peşe sıralandığı toprak parçalarıdır. Sırasıyla Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Kaşıkadası, Sedefadası ve Sivriada'dan oluşmaktadır. En büyük yüzölçümüne sahip olan ve güzellikleriyle ünlenen yer ise Büyükada'dır. Bu adalar tarihi bakımdan da önemlidir. Müze ve köşklerle de ünlenen bu adalar her yıl milyonlarca kişi tarafından özellikle yaz aylarında ziyaret edilmektedirler. İçerisinde araç trafiği olmadığı için günlük stresten kurtulabilen, faytonlara binerek eski zamanları yaşadığınız, bisiklet gezileriyle de doğa havasını alacağınız Adalar turu My city Sightseeing ile farklı boyutlarda yaşanmaktadır.  

            İstanbul Tam Gün: Ayasofya, Sultanahmet, Yerebatan sarnıcı ve Kapalı Çarşı’ yı içine alan bölgedir. Bunlardan Ayasofya 1500 yıl öncesinde yapılmış ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. Ayrıca Ayasofya fetihten önce kilise iken ve imparatorların taçlarını giydiği ibadet yeri olurken fetihten sonra ise camiye çevrilmiş ve bu sefer de Müslümanların ibadet ettiği kutsal bir mekân olmuştur. Daha sonra ise 6 minareli Sultan Ahmet Camii ve ünlü at yarışlarının yapıldığı hipodrom bölgesi gezilmektedir. Sultanahmet Camii külliyesinde kullanılan 2000 çini motifi ile de Batı dilinde Blue Mosque yani Mavi cami olarak da bilinmektedir. Bu geziler bittikten sonra tarihi mekânın tarihi çarşısı gezilmektedir. Biraz yemek molasından sonra ise Osmanlı padişahlarına ev sahipliği yapan ünlü Topkapı Sarayı gezilmektedir. Osmanlı zamanında devletin önemli işlerinin görüldüğü bir mekân iken bugün o dönemden kalan anılarla bir müze haline gelmiştir.

            İstanbul Cevherleri: Ayasofya Müzesi ile başlayan, hipodrom ile devam eden ve Sultanahmet Camii ile son bulan mini bir tur olarak karşımıza çıkmaktadır. MY City Sightseeing firmasının özel olarak sunduğu mini turlardandır ve fiyatı da İstanbul turuna göre çok daha uygun olmaktadır.

            Boğaz Turu: İstanbul'a gelinir de boğaz gezilmeden gidilir mi. Marmara ile Karadeniz i birbirine bağlayan boğaz stratejik ve jeopolitik açıdan oldukça önemlidir. Bunun yanında güzellikleriyle de İstanbul için oldukça önemli bir yere sahiptir ve görmeden gitmeyeceğiniz gereken yerlerin başında yer alır. Firma size boğazı üç farklı tur seçeneği ile sunmaktadır. Tam boğaz turunda tarihi Mısır çarşısı ile başlayıp boğazın serin sularında çayınızı içerken Anadolu’ nun gözdesi Çamlıca Tepesi’ neden de müthiş manzaraları ölümsüzleştiriyorsunuz. Ayrıca Beylerbeyi Sarayı’nı da gezme imkânına sahipsiniz. Bunun dışında yemekli boğaz turunu ve sade boğaz turunu da size seçenek olarak sunmaktadır.

             Yukarıda saydıklarımın dışında İstanbul da gezebileceğiniz bir sürü mekân bulunmaktadır. Hazırda olan çalışmalarla gezinizi yapacağınız gibi kendi gezi programınızı kendiniz de oluşturabilmektesiniz. İstanbul Tours için ayrıntılı bilgiyi http://www.mycitysightseeing.com/ Daha adresinden alabilirsiniz. Ayrıntılı planlarınız için firma sizinle özel görüşmeler yapmaktadır. İstanbul u tam anlamıyla gezmek istiyorsunuz tur fırsatlarını kaçırmamalısınız...

Etiketler

02.02.2015 09:12:00
Geri Gel