Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Keyifli Bir Sultanahmet Turu

Keyifli Bir Sultanahmet Turu

     İstanbul tarihi güzellikleriyle yerli yabancı birçok turistin gezip gördüğü bir yerdir. Birçok cami, müze, saray ve çarşısı bulunan İstanbul tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. İstanbul' a gelindiği zaman kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biriside Sultanahmet' tir. Sultanahmet Camisinin bulunduğu yere eskiden At Meydanı denirmiş. 1609 da 1. Ahmet zamanında yapılmaya başlayan camii 1920 yılında tamamlanmıştır. Yapım süresi 7 yıl 5 ay ve 6 gündür. Sultanahmet Camii görkemli çinileriyle dikkat çekmektedir. 21043 adet olan bu çiniler Sultanahmet Camii için özel olarak üretilmiştir.

    Cami içerisinde 1. Ahmed' in eşinin ve oğullarının olduğu bir türbe vardır. Bu türbenin yanında şuan başbakanlık arşiv deposu olarak kullanılan bir medrese vardır. Sultanahmet camii bu tarihi özellikleri ve eşsiz güzellikleriyle yerli yabancı birçok turistin ziyaret ettiği bir mekândır. Bu nedenle birçok firma Sultanahmet turu düzenlemektedir.

Tur şirketleri burayı görmek isteyen kişiler için özel olarak düzenlediği Sultanahmet turu ile yerli yabancı birçok turistin burayı görmelerini sağlamaktadırlar. Burada rehberler sayesinde turistler Sultanahmet Camisi hakkında her şeyi öğrenmektedir.  Sultanahmet camii yabancı turistler tarafından Mavi camii olarak bilinmektedir. Turistlerin burayı görmek için başvurduğu tur şirketlerinden birisi de My City Sightseeing tur şirketidir. Bu firma ülkemize gelen turistlere ülkemizi en iyi şekilde tanıtmayı amaçlamıştır. İstanbul içi ve İstanbul dışında düzenlediği birçok turlarlar turistlere ülkemizde keyifli zamanlar yaşatmaya çalışmaktadır. Sadece turistlere değil ülkemizde yaşayan kişilere de çeşitli tur organizasyonları sunmaktadır. 

 

 My City Sightseeing sadece Sultanahmet turu değil birçok farklı tur organizasyonları yapmaktadır. İstanbul bisiklet turu, İstanbul tarihi turu, Boğaz turu, Adalar turu, İstanbul gece turu organizasyonları da yapılmaktadır. Bu turlar yarım gün ya da tam gün olarak düzenlenmektedir. Ayrıca İstanbul dışı turları da düzenleyen firma Bursa, Kapadokya, Gelibolu, Turuva ve Efes turu ve daha birçok tur organizasyonları düzenlemektedir. İstanbul' un çeşitli yerlerini görmek için ya da İstanbul dışında merak ettiğiniz yerleri görmek için bu tur şirketinden yardım alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla yapılan bu turlara katılabilirsiniz.

 

Etiketler

23.03.2015 11:20:00
Geri Gel