Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Keyifli Sultanahmet Turları

Keyifli Sultanahmet Turları

İstanbul'da bulunan Sultanahmet camisinin eski adı At meydanıdır. Sultanahmet Meydanı ise alanın güneydoğu tarafında bulunur ve bu cami 1.Ahmed tarafından yaptırılmıştır. Caminin yapımına olanak sağlayan olay ise Zitvatorok Barış Antlaşmasıdır. Caminin yapımına 1609'a 1.Ahmed'in de katılımı ile başlanmıştır, cami ve Aras 1617 yılında geri kalan kısmı ise 1620 yılında tamamlanmıştır. Sultanahmet camiinin en görkemli olan parçaları çinileridir ve caminin içerisinde 21043 adet özel olarak üretilmiş çini bulunmaktadır. Sultanahmet cami tam olarak 7 yıl, 5 ay ve 6 günde tamamlanmıştır. 
  

 Caminin kuzeydoğusunda yer alan köşede sultan 1.ahmed, eşi, oğulları ve bazı torunları gömülüdür, türbenin yakınında ise bir medrese bulunmaktadır bu medrese günümüzde başbakanlık arşiv deposu olarak kullanılmaktadır. Ardından orada bulunan Ayasofya Cami 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından müzeye dönüştürülünce Sultanahmet cami ana cami olarak orada yerini almıştır ve cami halen külliyesi ile birlikte İstanbul'un en büyük yapı kompleksidir. Bu yüzden cami ülkemize gelen ya da ülkemizde olan pek çok kişinin dikkatini çekmektedir ve bu açıdan insanlar çok fazla Sultanahmet turu gerçekleştirmektedirler.
    

Turistlerin Mavi cami olarak da bildiği Sultanahmet cami özellikle turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Çeşitli ülkelerden bizim ülkemize gelen turistler mutlaka bir Sultanahmet turu için bu tür organizasyonlar düzenleyen yerlere başvurmaktadırlar.
    

Bizler http://www.mycitysightseeing.com/ sitesi olarak ülkemize gelen turistler için farklı organizasyon turları düzenliyoruz. Amaç yurt dışından ülkemize gelen turistleri kendi ülkemizin güzelliklerini bir günlük ya da yarım günlük de olsa göstermek, onlara güzel tarihimizi bir nebze de olsa iyi bir şekilde anlatmak. Ancak bizler tur düzenleyen bir firma olarak yalnızca turistlere değil kendi ülkemizdeki insanlara da hizmet veriyoruz. 
  

 Bizler firma olarak bisiklet turları, boğaz turları, İstanbul tarihi turları, Sultanahmet turu, Truva turu, Gelibolu turu, Efes turu vb. gibi pek çok tur hizmeti veriyoruz ve ayrıca bizler firma olarak yalnızca İstanbul'da değil şehir dışında da çeşitli turlar düzenliyoruz. Sizler de İstanbul'umuzun çeşitli yerlerini görmek ve belirli zaman aralıklarında yapılan indirimlerden faydalanmak için firmamızı takip edin. 

 

 

Etiketler

10.03.2015 09:52:00
Geri Gel