Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Medeniyetler Mirası İstanbul

Medeniyetler Mirası İstanbul

     İstanbul birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzdende dünya tarafından tanınan bilinen bir şehirdir. Tarihi mirasın izleri şehrin her yerinde olmaktadır. İstanbul'u gezmek için zaman gerekir ama güzel bir turla birçok yerini gezip görmek mümkündür. https://www.mycitysightseeing.com tur firması İstanbul'da geniş tur seçenekleriyle her yeri gezip görme fırsatı yaratmaktadır. Kısa zamanda birçok yeri görmek isteyenler için uygun fiyat koşullarında en güzel gezilerin organize edildiği firmadır. 

     İstanbul Tours için İstanbul'un değişik noktalarına müşteriler otellerinden alınarak geziler yapılmaktadır. Araç konusunda müşterinin isteklerine göre karar verilmektedir. Müşterinin istediği tip araçla gidilmektedir. Hem deniz yolu hem de karayolu kullanılmaktadır. Boğazda denizyoluyla gezi yapılmakta Rumelihisarı, saraylar, yalılar farklı bir açıdan görülmektedir. Denizin kokusunu içine çekerek yapılan tur keyifli zamanlar yaşatmakta ve çekilen resimlerle unutulmaz zamanlar geçirilmektedir. 

    İstanbul’da saraylar ayrı bir güzelliktedir ve bu ihtişamlı saraylar turistlerin yoğun ilgisiyle karşılanmaktadır. Dolmabahçe, Topkapı, beylerbeyi hepsinin özellikleri farklı hepsi farklı tarihi dönemli yansıtmaktadır. Profesyonel rehber ile yapılan turlarda sarayların özellikleri anlatılmakta tarihin gizemli zamanlarına yolculuk yapılmaktadır.  İstanbul Tours kapsamında İstanbul'un tarihi çarşılarında mutlaka gezilen yerler içerisindedir.

     Osmanlı döneminde yapılan mısır çarşısı kapalı çarşı kadar büyük olmasa da görkemli bir çarşıdır. O dönemin mimarisini yansıtmakla birlikte aynı zamanda turistlerin hediyelik eşya ya da doğal gıda maddeleri aldıkları bir çarşıdır. Çeşitli güzel kokulu baharatlar, şekerlemeler, Türk lokumları otantik hediyelik eşyalar ve daha birçok şey mısır çarşısında vardır. 

     İstanbul Tours ile İstanbul'un tadını çıkarmak için oturduğu yerden herkes firmanın sitesinden rezervasyon yaptırabilir. Ayrıca destek hattı da turlarla ilgili bilgi ve rezervasyon için aranabilir. Kapalı çarşı ise çok büyüktür. Altmışaltı caddeli olan kapalı çarşı İstanbul’un tarihi bir bölgesindedir. Kapalı çarşı ve Beyazıt turistlere gezdirilmekte alışveriş yapılmaktadır. 
Osmanlı Devleti’nin yükselme döneminde yapılan bu eserin birçok giriş kapısı vardır. Nadide mücevherin satıldığı, deri, halı ve daha çok turistlere yönelik ürünlerin bulunduğu kapalı çarşıya turistler akın etmektedir. Yarım veya tüm gün süren turlarda müşteriler lezzet duraklarında Türk yemeklerini tatmaktan keyif almaktadırlar. 

 

Etiketler

13.04.2015 17:40:00
Geri Gel