Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tam Da İstanbul'un Muhteşem Tarih Turu Zamanı

Tam Da İstanbul'un Muhteşem Tarih Turu Zamanı

             İstanbul gezmeye doyum olmayan bir şehirdir. Farklı kültürleri içinde barındıran ve bunların izlerini taşıyan şehir her yıl birçok turist kabul etmektedir. Bizans İmparatorluğu’nun ve Osmanlı İmparatorluğu'nun medeniyet ev sahibidir ve bu büyük imparatorluklara ait çok değerli eserler mevcuttur. Müzeler, ihtişamlı saraylar göz doldurmaktadır ve hepsinde bir tarih yatmaktadır. Ayrıca çok büyük turistik çarşıları ve tam bir mimari harikası olan camileri göz kamaştırmaktadır. İstanbul’u gezmek için bu yüzden zamanı iyi değerlendirmek ve tur şeklinde gezmek en akılcı olmaktadır, Böylece en kısa zamanda birçok yer görülebilir ve İstanbul’un güzelliklerinden faydalanmak mümkündür.

             İstanbul'da zamanınızı en iyi şekilde değerlendirerek az zamanda turistlerin birçok yer görmesine olanak sağlayan www.mycitysightseeing.com turizm firması müşterilerine keyifli zamanlar geçirtmeyi ilke edinmektedir. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlayarak onların mutlu bir tatil geçirmeleri ve güzel anılarla dönmeleri için aracılık etmektedir. İstanbul'un bütün güzelliklerini içeren turları oldukça uygun fiyata geziler yapılmaktadır. İstanbul'da tam gün tur ile turistlere bütün gününü en verimli ve güzel bir şekilde geçirecek bir plan hazırlar. Tur programı zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye yönelik olup tüm gün en güzel yerler gezerek ve en güzel restoranlarda yemek yenilerek zaman su gibi akıp geçmektedir.

            Tam gün tur turisti otelinden alınarak Ayasofya müzesine gidilmesiyle başlar. Mimari ve tarihi açıdan çok zengin olan bu görkemli kilise İstanbul’un fethiyle cami haline getirilmiştir. Mimarisi dünyada eşi benzeri olmayan bir güzelliğe sahiptir. Doğu Roma İmparatorluğu tarafından yapılmıştır ve çok büyüktür. Mermer kaplı ve değişim mozaiklerle süslenmiş duvarları bir tarihi içinde barındırır. Bu büyük yapı gezildikten ve tarihçesi anlatıldıktan sonra, kapalı çarşıya gidilmektedir. Ucu bucağı görülmeyecek kadar büyük kapalı çarşı on beşinci yüzyılda Fatih sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır.

            Çeşitli mücevher dükkânları, halı deri ve baharat süs eşyaları ve daha birçok eşya satılmaktadır. Turistler için tam bir alışveriş yeridir ve tarihi yapısıyla çok dikkat çekmektedir. Daha sonra Topkapı sarayı bütün ihtişamıyla gezilmektedir. Haremi ayrı, kutsal emanetler bölümü ayrı bir ilgi görmektedir. Bir sürü odası ve içinde saraya ait bir sürü parçanın bulunduğu müzeleri vardır. Tam gün tur içinde ayrıca popüler restoranlarda yemek yenmektedir.

            Türk yemeklerindeki çeşit dünyadaki hiçbir ülke mutfağında yoktur bu yüzdende çok ilgi görmektedir. Ayrıca Sultanahmet camisinde gezilmesi görülmesi gereken bir yerdir ve tur dâhilindedir. Tarihi sultan Ahmet Meydanı oldukça ilgi çekmektedir. Firma turun sorunsuz geçmesi için özen göstermektedir ve gezilmedik bir yer kalmaması konusunda hassasiyet göstermektedir. Tam gün tur programı yapılırken müşterilerin istek ve beklentileri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır ve müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Hipodroma gidilerek İstanbul için tarihi önemi anlatılmakta ve gezilmektedir. Bu tur sekiz saat sürmektedir. Tatilde zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve kısa sürede çok yer gezmek için bu firmanın tatil programlarına dâhil olmak keyifli zamanlar geçirmek için idealdir.

             Firma yedi gün yirmi dört saat müşteri hizmetleri servisiyle turlar hakkında bilgi vermektedir. Ayrıca internette de detaylı açıklamalar mevcuttur. İnternetten rezervasyon imkânı vardır. İstanbul içinde tarihi mekânlar için alışveriş ve eğlence için en iyi tur organizasyonları yapılmaktadır. Boğazın İstanbul gecelerinin Sarayların köşklerin camilerin imparatorluklar tarihinin izlerini görmek için en etkili şekilde zamanı değerlendirerek turlar yapılmaktadır. İstanbul’dan değişik anılarla ayrılmak için en güzel yerlerinde en güzel fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için firmanın organizasyonu olan turlarla ucuz fiyata eğlenceli geziler düzenlenmektedir. İstanbul'un hatırası için idealdir.

Etiketler

27.01.2015 10:43:00
Geri Gel