Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tam Gün İstanbul Turu

Tam Gün İstanbul Turu

     Gezi amacıyla İstanbul’a geldiğiniz zaman İstanbul’un tarihi mekânları dolaşmak ve aynı zamanda da rehberler eşliğinde tarihi mekânların tarihteki izlerini dinlemek isterseniz My City Sightseeing tam gün İstanbul turunu ayağınıza kadar getiriyor. Sizde My City Sightseeing ile tam gün İstanbul turlarına katılabilir ve tarihi mekânlara farklı bir açıyla bakabilirsiniz.
    Tam gün tur ilk olarak İstanbul’un en gözede mekânlarından bir tanesi olan Ayasofya Müzesine yapılan ziyaretle başlıyor. Ayasofya müzesinin imarı dönemin Bizans imparatoru olan Justinianos tarafından 537 yılında gerçekleştiriliyor. Ayasofya müzesine olan gezinin hemen ardından dünya üzerinde tek 6 minareli cami unvanına sahip Sultanahmet camisine gezi yapılıyor.

     Sultanahmet camisinin yapımı 1609 yılında tamamlanmıştır. Caminin duvarlarında toplam 12.000 adet turkuaz renginde İznik çinisi bulunmaktadır. Bu nedenle batılı ülkeler Sultanahmet camiine genelde Mavi Cami demektedirler. Sultanahmet camisine düzenlenen gezinin hemen ardından konuklar caminin hemen önünde yer alan dikilitaşa götürülürler. Dikilitaş’ın bulunduğu alan eskiden hipodrom olarak bilinirdi. Burada tarih boyunca at yarışları yapılmış ve yine tüm önemli ayaklanmalar bu meydanda başlamıştır. Bu nedenle At Meydanı olarak bilinen bu alanın tarihte önemli bir yeri bulunuyor.

     Tam gün tur daha sonra Kapalı Çarşı gezisiyle devam etmektedir. Kapalı Çarşı, dünyanın en eski ve en geniş çarşısı olma özelliğini taşıyor. Labirente benzeyen devasa yapısı ile toplam 4000 tüccarı içerisinde barındırabilmektedir. Günümüzde Kapalı Çarşı’da mücevher, seramik, halı, tarihi kıyafetler, deri, değerli kumaşlar vb. ürünler satılmaktadır.

     Kapalı Çarşı gezisinden yemek için mola verilir ve molanın ardından gezi Topkapı Sarayı ile devam eder. Topkapı Saray’ının en önemli özelliği günümüze ulaşmış olan en eski ve en geniş saray olmasıdır. Topkapı Sarayı’ndan sonra son durak ise Küçük Ayasofya Camii’dir. Bu cami Bizans döneminde yapılmıştır ve Hristiyanlık dönemine ait önemli eserlere ev sahipliği yapmaktadır.
  

  Sizde İstanbul’da Tam gün tur yapmak isterseniz tek yapmanız gereken My City Sightseeing tarafından sizin için düzenlenen turlara katılmak. Bu sayede çok ucuza ve daha kısa sürede İstanbul’un en önemli mekânlarını dolaşmış olacaksınız.

 

Etiketler

16.04.2015 18:28:00
Geri Gel