Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tam Gün Tur Hizmetinde Kalitenin Öncüsü

Tam Gün Tur Hizmetinde Kalitenin Öncüsü

     Türkiye'nin turistler tarafından en çok ilgi gören şehirlerinin başında İstanbul gelmektedir. İstanbul gezmeye doyum olmayan tarihi sarayları, çarşıları, boğazı, denizi, adaları ve daha birçok yönüyle gezi severlerin ilgisini çekmektedir. İstanbul dünya çapında bir metropol şehirdir. Turistlerin bu şehrin tadına vararak gezmesi için çeşitli tur seçenekleriyle https://www.mycitysightseeing.com/ hizmet vermektedir. İstanbul'da tam gün tur ile birçok yer gezilmiş görülmüş olmaktadır. Her dakikası dolu dolu geçen zevkli ve keyifli bir turla İstanbul'dan değerli hatıralarla ayrılmak mümkündür. 

    Şehrin tarihi dokusunu görmek incelemek ve profesyonel rehberlik hizmetinden faydalanarak bilgilenmek mümkündür. İstanbul'da hem Bizans imparatorluğunun hem de Osmanlı imparatorluğunun izlerini taşıyan yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar gezilmekte ve bütün ihtişamıyla gözler önüne serilmektedir. Bu ihtişamlı yapılardan en önemlisi Ayasofya olmaktadır. Çok eski tarihlere dayanan Bizans mimarisinin özelliklerini taşıyan bu yapı turistlerin çok ilgisini çekmektedir. 
  

 Tam gün tur ile geziye hiç vakit kaybetmeden devam edilmektedir. Sultanahmet Camii dünyada bir eşi olmayan mimari bir yapıya sahiptir. İşlemeleri motifleri ince bir özenin sonucu mükemmel bir yapıdır. Kapalı çarşı çok eski tarihi bir çarşıdır. Osmanlı devleti döneminde yapılmış olan bu çarşı devasa büyüklüktedir. İçerisinde her çeşit ürünü barındıran çarşıda alışveriş çok zevkli olmaktadır. Altmışaltı tane sokağı olan bu çarşı on beşinci yüzyılın mimari özelliklerini taşımaktadır. 

    Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme döneminin görkemli bir yapıdır. Topkapı sarayı yine yükselme döneminin mimari özelliklerini taşımaktadır. Osmanlı imparatorluğunun uzun bir dönemini geçirdiği bu saray tam gün tur içerisinde önemli bir yere sahiptir. Dolmabahçe sarayı ise sultan Abdülmecit tarafından on yedinci yüzyılda yaptırılmıştır. Bu saray İstanbul'un en önemli mimari yapılarındandır. On yedinci yüzyıl mimarisi bu yapıda incelenmektedir. 
    

Osmanlı devleti uzun yıllar boyunca bu saraylarda yönetilmiştir. Müşterilerinin istek ve beklentilerini karşılamaya yönelik hizmet veren firma turunda zamanı iyi değerlendirmektedir. Zamanı en iyi şekilde değerlendirerek bir gün içinde birçok yeri misafirlerine gezdirmektedir. Ayrıca Küçük Ayasofya Camii ise önemli bir yapıttır. Hristiyan âleminin ünlü yapıtlarından biridir. Bizans imparatorluğu tarafından yaptırılan görkemli mimari bir eserdir. 

 

Etiketler

11.03.2015 09:58:00
Geri Gel