Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tarih, Doğa Ve Kültür Kokteyli; Anadolu Turu

Tarih, Doğa Ve Kültür Kokteyli; Anadolu Turu

Anadolu, yüzyıllarca birçok uygarlığın bir arada yaşadığı, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yeme, içme kültürünün harmanlandığı ve sonuç olarak ortaya çıkan benzersiz bir ahenk ve renk cümbüşünün ta kendisidir. Ne gezilecek yeri, ne de görülecek bölgesi, hissedilecek havası bitmez tükenmez beldelerle dolu eşsiz topraklar. Açar sımsıcak kollarını sizleri bekler. 

    Anadolu Turu, İstanbul'dan çıkıp, Yeşil Bursa, Ulu Cami görülüp, dillere destan İskender kebabından tadıldıktan sonra eğer kış mevsimi ise Uludağ'a çıkıp karlar altında mangalda lezzetli bir sucuk ekmek yedikten sonra (ki Uludağ gezisi ayrı bir turumuzun konusudur. Kısa bir şehir turu attıktan sonra istemeyerek veda ederiz Bursa'ya. Ancak mutlaka Çukurcuma'da bir sabah ya da ikindi kahvaltısı yapmayı da ihmal etmeden. O şirin bölge mutlaka uğrak yerimiz olarak bize özel ve bizdendir. 

    Anadolu Turu ikinci durağı olarak Safranbolu'ya gidilir. Eski Türk evleri, oya gibi işlenmiş ahşabın güzelliği, tarihi sokaklar ile kısa sürede doyamayacağınız güzellikler içine çeker tüm sıcaklık ve içtenliğiyle. Safranbolu'da zaman sanki bir süre duruyor. Dingin, mutlu ve huzurlu bir ortamda farklı bir hayatı deneyimlemeye başlıyor olursunuz.

    Anadolu Turu, doğa olaylarının ülkemize güzel bir armağanı olan Nevşehir'in büyülü beldesi Kapadokya ile tılsımlı rüzgârıyla sımsıkı çevreler turumuza katılan konuklarımızı. Ihlara vadisi, Derin Kuyu, Zelve, Üçhisar, şarap evleri, leziz yemeklerin sunulduğu güzelim lokantalar, yer altı şehirleri, Kızılırmak, Avanos, çömlekçiler, gözlemeciler ile bağlanmadan ayrılmayacağınız şaheser kent burasıdır. Yazın serin, kışın sıcak güzel belde.

    Nevşehir'e geçmeden Kırşehir'de ünlü Hacı Bektaşi Veli türbesini de ziyaret etmek ve müzeyi görmek de önemli ve çarpıcı. Anadolu Turu için seçilen yalnızca üç şehirdir burası. Sayısız yer ve bölüm yer almaktadır diğer tur organizasyonlarımızda. Her biri denemeye değer. http://mycitysightseeing.com, Anadolu'yu daha yakından tanımak, görmek ve daha da çok sevmek için ilk tercihiniz olacaktır. 
    

Çok yaşayan mı, çok gezen mi bilir atasözünü bizzat yaşayarak kanıtlamanın keyfi ve geziden aldığınız derinliği yaşayarak ve mutlaka çevrenize bu ışığı yayarak onların da tercih etmesini sağlarsınız. 

 

Etiketler

17.04.2015 17:49:00
Geri Gel