Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tarih Kokan İstanbul Turu

Tarih Kokan İstanbul Turu

             İstanbul Türkiye'de turistler için gelmektedir, İstanbul'da keyifli zamanlar geçirmek tatillerine renk katmaktadır. Bunun için tura katılmak isterler. http://www.mycitysightseeing.com/ turları ile İstanbul'da gezmek bir keyiftir. Firma hazırladığı tur planlarıyla İstanbul'a farklı perspektiften bakmayı sağlar. İstanbul'u her açıdan görmek için bu firmanın turları idealdir. İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini bir günde gezmek isteyenler için tam gün tur ideal bir seçenektir. Bu turun rotası çok güzeldir. Zamanı iyi değerlendiren firma vakit kaybetmeden tura başlar. Müşterilerinin rahatını düşünen firma müşterilerini otelinden almaktadır.

            Turun ilk durağı turistlerin en çok merak ettiği ve İstanbul’un gözdesi Ayasofya müzesidir. Profesyonel tur rehberleriyle çalışan firmanın rehberleri tarafından yapının tarihi anlatılarak her yeri gezilmektedir. Ayrıca galeri katı gezdirilmektedir. Tam gün tur içinde bir diğer gezilen yer Sultanahmet camisidir. On yedinci yüzyılda inşa edilmiştir. Dünyada bir eşi benzeri görülmeyen mimarisiyle turistler tarafından ilgi görmektedir. Camideki çiniler oldukça etkileyicidir. Bölümleri tek tek gezilerek anlatılmaktadır. Sultanahmet caminin bulunduğu bölge çok özeldir.

            Bölgede diğer tarihi alanlar gezilmektedir. Tarihi mimari yapılar bulunmaktadır. Dönemin birçok tarihi olayları bu bölgede olmuştur. Tarihe tanıklık yapan yerler gezilmektedir. İstanbul'un büyüsüne kapılan turistler için keyifli gezi devam edilerek kapalı çarşı gezilmektedir. Kapalı çarşı devasa büyüklüktedir. Dönemin mimari özelliklerini yansıtmaktadır. Osmanlı tarihinin en önemli eserlerinden biridir. Tam gün tur için alışveriş keyfinin en güzel durağıdır. Büyüleyici güzelliğiyle içinde otantik ürünler satılan kapalı çarşıda aranan her şey vardır. Kuyumcudan halıcıya dericiden konfeksiyonlara her çeşit ürün vardır. Hediyelik eşya için birçok seçenek vardır.

             Ayrıca tarihe tanıklık eden antikalar bulunan küçük dükkanlar göz doldurmaktadır. Buradan kendileri ve sevdikleri için alışveriş yapan turistler rehberleriyle tura devam etmektedir. Sekiz saat süren tur içerisinde İstanbul'un en güzel lezzet durakları seçilerek Türk yemekleri örnekleri sergilenmektedir. Her zevke hitap eden çeşitler barındıran yemek seçenekleriyle yemek yenmektedir. Topkapı sarayı ise gezinin en önemli duraklarındandır. Bu sarayı gezmeden dönen turist yoktur. Osmanlının en parlak dönemlerinin yaşandığı bu saray tarihi özellikleri anlatılarak gezilmektedir. Dolmabahçe sarayı ise Osmanlının diğer önemli sarayıdır. İhtişamıyla göz dolduran saray gezilmektedir.

Etiketler

13.02.2015 09:30:00
Geri Gel