Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tarihi Ve Kültürel Yerlerin Merkezine Yolculuk

Tarihi Ve Kültürel Yerlerin Merkezine Yolculuk

Tarihi ve turistlik açıdan ülkemizde gezilmeye değecek birçok yer ve gezi organizasyonları düzenleyen birçok firma bulunmaktadır. Yerli veya yabancı müşterilerin keşfedilmemiş ve gezmeye görmeye doyum olmayacak yerleri gezmesi ve unutulmaz anları hatıra defterlerine ve anılarına kazımaları için hizmetler sunulmaktadır. 
    

İstanbul bu gezilmeye değer illerden biri; tarihi ve kültürel zenginliklerin merkezini oluşturmaktadır. Kültür başkenti unvanına sahip İstanbul için tam gün tur, yarım gün tur, gece turları ve benzeri turlar düzenlenmektedir. My City Sightseeeing adlı site bu konuda bilgi alınabilecek ve katılım gösterilebilecek organizasyonlar düzenlemektedir. Günlük hayatın sıkıcılığını sona erdirmek, bir kaçamak ve tatil amaçlı organizasyonlara katılmak, değişik yerler görmek, değişik ülkelerden gelen farklı insanlar ile tanışmak, anı defterlerine yeni anlatımlar kazandırmak isteyen herkes bu turlara katılım gösterebilmektedir. Kendini farklı eğlencelerin ve farklı ortamların arasında bulmak isteyenler için ideal bir etkinlik olarak görülmektedir. 
    

İstanbul tam gün tur, Ayasofya müzesinin gezilmesi ve rehberler eşliğinde tanıtılması, detaylı bilgilerin sunulması eşliğinde başlamaktadır. Belirli zamanlarda en güzel mekânlarda yemek, çay ve belirli yiyecek içecek molaları ayarlanmaktadır. Tur, dünya üzerinde 6 minaresi ile tek olma unvanına sahip Sultan Ahmet Camisi ile devam etmektedir.
  

 Tarihi görselliğini kaybetmemiş hayranlık uyandıran mimarisi ve imarı ile büyülü kapılarını misafirlerine aralamaktadır. Sultan Ahmet Camisi gezesinin ardından meydanda bulunan 3 dikili taş ve uzunlamasına dikdörtgen bir yapıya sahip at meydanı adı ile tanınan hipodrom misafirlerini karşılamaktadır. Ünlü at yarışlarının oynandığı, önemli isyanların ve daha birçok önemli şehir içi olaylara tanklık eden bir yer olarak tarihi değerlere sahip olmaktadır.
  

 At meydanından hareketle hiç vakit kaybedilmeden devam eden tam gün tur, insanın kendini kaybedeceği, farklı ürünler ve tarihi süslemelere sahip, önemini hiç yitirmeyen, ziyaretçileri tarafından hiç boş bırakılmayan kalabalık, cezbedici ve misafirlerin büyüsüne kapılıp gittiği kapalı çarşı ile tura devam edilmektedir. Labirente benzeyen yapısı ile 4000 tüccarı içinde barındıran dünyanın en geniş ve en eski büyük bir kapalı pazar yeri olarak bilinmekte ve tanınmaktadır.

 

Etiketler

12.03.2015 12:43:00
Geri Gel