Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tüm Güzellikleriyle Sultanahmet Turu

Tüm Güzellikleriyle Sultanahmet Turu

     Sultanahmet cami Sultan 1.Ahmed tarafından 1609-1616 yılları arasında yaptırılan İstanbul un simgelerinden olan camidir. 400 yıllık geçmişi olan bu camii tarihin birçok noktasına tanıklık yapmıştır. Her sene binlerce kişinin ziyaretine uğramaktadır.

    Sultanahmet Camii kubbesinin içi mavi İznik çinileriyle süslendiği için Avrupalılar tarafından Blue Mosque olarak bilinmektedir. Ayasofya’nın müzeye dönüştürülmesiyle beraber İstanbul un ana camisi olmuştur. Türkiye’nin 6 minareli ilk camisi olan Sultanahmet Camii kapladığı alan bakımından da en büyük alanlardan biridir. Alanının çoğu ibadethane olarak kullanılmamaktadır. Bu caminin minareleri aslında o zaman çok tartılmıştır. Kâbe etrafında da 6 minare olduğu için dönemin insanları padişahı küstahlıkla suçlamışlardır. Padişah ise Kâbe ye 7.minareyi yaptırarak bu işin altından kalkmayı başarmıştır.

    Gelin şimdi biraz da şu anki Sultanahmet’ten bahsedelim. İnsanlar çoğu zaman Sultanahmet turu düzenleyen programlara katılmaktadır. Çünkü İstanbul da bulunduğu konum itibariyle oldukça önemli yere sahiptir. Kapalı çarşı, Ayasofya ve Topkapı Sarayı’na oldukça yakındır. Tur programı düzenleyen siteler oldukça gözdedir. Şu anda bu işi başarıyla yapan sitelerden biri de http://www.mycitysightseeing.com/ sitesidir. Sitemizde size özel kampanyalı tur programları düzenlenmektedir.

    Sultanahmet turu içinde olan ve bu turu kapsayan turlar bulunmaktadır. Bu turların başında İstanbul cevherleri turu gelmektedir. 62 TL ye katılabileceğiniz bu turda Sultanahmet Camii ile beraber Ayasofya ve Kapalı Çarşı gezisi de yapmaktasınız. 4 saatlik süren bu gezi kapsamında firmamız size alanında mükemmel olan bir rehber de sunmaktadır. Biliyorsunuz ki bu tür gezilerde gezenler kadar gezdiren de oldukça önemlidir. Bilgi sahibi olan bir kişi gezdiğiniz yerdeki tüm ayrıntıları sizinle paylaşır.
    

Sultanahmet turu ile birlikte İstanbul u daha ayrıntılı gezmek istiyorum diyenler için ise tam gün tur programımızı sizlere sunmak istiyorum. Bu tur kapsamında yine Sultanahmet, Ayasofya ve Kapalı Çarşı’yı gezeceksiniz. Ancak extra olarak size müthiş bir yemek ve tüm ayrıntılarıyla Topkapı gezisi sunmaktayız. Sadece 126 TL ye katılabileceğiniz bu turla İstanbul u tüm ayrıntılarıyla bileceksiniz. 

Etiketler

20.04.2015 17:45:00
Geri Gel