Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Tüm Türkiye Tam Tur İle Gezsin

Tüm Türkiye Tam Tur İle Gezsin

            15 milyona yaklaşan nüfusuyla İstanbul, sakinlerini boğan, sık sık kaçış fırsatları koklatan bir şehir haline geldi. Ulaşım imkânlarının kolay olması sonucu İstanbul halkının günübirlik ve 1 gecelik gezilere katılma fırsatının olması İstanbulluları rahatlatan bir etmendir. İstanbul çevresindeki yerleşim alanlarının yakın tarihi ve doğal güzelliklere sahip olması bu kısa süreli gezileri daha da cazibeli kılmaktadır.

            www.mycitysightseeing.com adresi üzerinden ulaşabileceğiniz My City Sightseeing, İstanbul merkezli gezi hizmetleri düzenleyen bir firmadır. Paket şeklinde sunulan turlar sayesinde sizler ziyaret ettiğiniz bölgelerde, yeme - içme, konaklama, ulaşım gibi sorunları düşünmeden tamamen gezinizin tadını çıkarmaya odaklanabilirsiniz.

            Osmanlı'nın eski başkentlerinden birisi olan Bursa, İstanbul'a yakınlığıyla İstanbulluların gözde mekânlarından birisi olmuştur. Uludağ'da kayak yapma imkânı da göz önünde bulundurulduğunda şehir, özellikle kış aylarında tam bir çekim merkezi haline gelmekte. Bursa turu dâhilinde, sabah İstanbul’daki otelinizden alınıp konforlu ve uzun olmayan bir otobüs yolculuğuyla Bursa'ya ulaşımınız sağlanıyor. Şehrin silueti ve genel görünümü hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla eşsiz bir doğaya sahip olan Uludağ'a teleferikle çıkıp panoramik görüntüsünü seyrediyorsunuz.

            Daha sonra yüz yıllardır Bursa'yla özdeşleşen İskender kebabını tatmak için şehrin önde gelen yerel restoranları ziyaret ediliyor. Yemeği takiben Ulu Cami ve şehrin simgesi haline gelen çinileriyle ünlü Yeşil Türbe ziyaret ediliyor. Kozahan İpekçiler çarşısından alışveriş yaptıktan sonra keyifli bir otobüs yolculuğuyla İstanbul'a dönülüyor.

            Türkiye'de en çok tercih edilen tam gün tur destinasyonlarından birisi de Kapadokya’dır. Firmanın verdiği tur hizmeti içerisinde sabah uçakla Kayseri veya Ürgüp havaalanına ulaşım sağlanıyor. Kısa bir otobüs yolculuğuyla Kapadokya bölgesine ulaşım sağlandıktan sonra ilk gün peri bacalarını görmek amacıyla Devrent ve Paşabağ vadileri ziyaret ediliyor. Çömlek yapımıyla ilgili görsel bir sunu izlendikten sonra Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar kaleleri ziyaret ediliyor.

            Gün sonunda otelde konaklanıp, ertesi sabah Hallaç Manastırının ziyaretiyle gezi devam ediyor. Manastır ziyaretini Kızıl Vadi ve taş evleriyle meşhur Çavuşin'de eşsiz bir yürüyüş izliyor. Yürüyüşün bitiminden sonra, otele dönüş ve akşam yemeği... 3. günün sabahında Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi geziliyor. Gün, öğle yemeği, Selime ve Yaprakhisar bölgelerindeki tapınakların gezilmesiyle devam ediyor ve Ağızkarahan Kervansarayı ile sona eriyor.

            Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutan Çanakkale Savaşının yaşandığı Gelibolu'yu ve antik Truva Kentini My Ctiy Sightseeing sunduğu 1 gece 2 tam gün tur paketi ile gezmek mümkün. Çanakkale'ye ulaşım sağlanıyor ve ilk gün Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Muhabere meydanları, ANZAC Koyu, şehitlikler ve anıt mezarlar ve bazı cepheler gezildikten sonra Çanakkale’de konaklanılıyor. 2. gezinin Truva günü, konforlu bir otobüs yolculuğunun ardından ulaşılan Truva Kenti gün boyunca ziyaret ediliyor.

            Efes, Türkiye'nin eşsiz tarihine tanıklık yapan önemli antik kentlerden birisidir. Firmanın sunduğu Efes Turu sabah uçakla İzmir'e ulaşarak başlıyor. Kısa bir otobüs yolculuğunu müteakiben, Hadrian Tapınağı Efes'in ünlü amfi tiyatrosu başta olmak üzere tüm antik kent gün boyu geziliyor. Ülkemizin batı dünyasındaki turizm sembolü olan Pamukkale travertenlerini de tam gün tur kapsamında keşfetmek mümkün. İzmir'e havayolu ile ulaştıktan sonra Pamukkale'ye karayolu ile ulaşım sağlanıyor.

            Şifalı olduğuna inanılan Pamukkale travertenlerinin ziyaretini bölgenin meşhur antik kentleri olan Laodekia, Hierapolis ve Tripolis antik şehirlerinin keşfedilmesi izliyor. Bu tarihi ve doğal güzellikler UNESCO tarafından belirlenen Dünya Kültür Mirası listesindedir. Bu dünya mirasının daha sonraki nesillere de aktarılabilmesi için Pamukkale Travertenlerine girmemek ve onları kirletmemek konusunda ziyaretçilerin son derece hassas davranmaları gerekmektedir.

Etiketler

26.01.2015 11:49:00
Geri Gel