Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Yarım Gün Turlar İle İstanbul Keşfi

Yarım Gün Turlar İle İstanbul Keşfi

            My City Sightseeing 2013 yılından beri şehir içi turlarıyla birçok yerli ve yabancı turist tarafından tercih edilen bir firma olmuştur. Türkiye'nin tüm güzelliklerini keşfetme imkânı bulacağınız bu gezilerle kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

            Yarım gün tur kapsamında firma size çeşitli geziler sunmaktadır. Bunlardan biri Osmanlı Eserleri adlı gezi turudur. Bu gezinin ana odak noktası en eski saray niteliği taşıyan Topkapı Sarayı'dır. İstanbul'un fethi ile birlikte yaklaşık 400 yıl Osmanlı İmparatorluğu'nun idari merkezi haline gelen saray bugün dünyanın farklı yerlerinde binlerce turisti ağırlamaktadır. Sultan kıyafetleri, kutsal emanetler bölümü ve hazine dairesi gibi birçok tarihi bölümü gezme fırsatı bulacaksınız. Gezinin diğer odak noktası ise Küçük Ayasofya Camii'dir. En eski Hristiyanlık dönemine ait görkemli Bizans yapıtlarından birine ev sahipliği yapan İstanbul'a tekrar hayran kalacaksınız. Bizans imparatoru Justinanos tarafından 6.yy.da yaptırılan bu yapı da oldukça ilgi çekici bir eserdir.

            Bir diğer yarım gün tur gezisi ise İki Kıta- Tek Şehir'dir. Adından da anlaşılacağı üzere önemli bir geçiş noktasında bulunan bu saray boğaz kenarına inşa edilen görkemli bir Osmanlı sarayı olarak hizmet vermiştir. Zamanında yurtdışından gelen konukların ağırlanması için kullanılmış saray içinde bulunan tarihi eserleriyle göz kamaştıran bir güzelliğe sahip. Bu saray gezisi ardındansa bol bol fotoğraf çektirmek isteyeceğiniz bir tepeye gidiyoruz. Çamlıca Tepesi olarak bilinen bu yer İstanbul'u izleyebileceğiniz oldukça elverişli bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Denizin kokusunu içinize çekebilir, boğazı izleyebilirsiniz.

            Düzenlenen turlar yalnızca gündüzle sınırlı değildir. Size dansözler ve çeşitli folklor dansları eşliğinde keyifli bir akşam yemeği sunan İstanbul Gece Turu ile İstanbul'u geceleyin de keşfetme imkânı bulacaksınız. Özel bir İstanbul akşamı yaşayacağınız bu gece ile günün yorgunluğunu üzerinizden atabilir ve eğlenebilirsiniz. Bir diğer tercih edilen tur ise Boğaz Turu'dur. Gezi 1660 yılında Valide Turhan Sultan tarafından yaptırılmış en eski çarşılardan biri olan Mısır Çarşısı ile başlamaktadır. Bu tarihi oldukça eskiye dayanan çarşıda envai çeşit baharat ve lokum tezgâhları bulabilirsiniz. Her türlü baharat kokusunun birbirine karıştığı bu çarşıda siz de eviniz için alışveriş yapabilirsiniz.

            Buradan sonra boğazın kokusunu iyice içinize çekebilmek için sizi Eminönü'ndeki vapurlara davet ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde boğazın tüm güzelliklerini yakından gözlemleyeceğiniz bu turla kendinizi oldukça zinde hissedeceğinize eminiz. Bu tura benzer bir başka turumuz daha mevcuttur. Yine yarım gün tur kapsamında düzenlenen Yemekli Boğaz Turu ile size özel hazırlanan bir akşam yemeği ile boğazın tüm renklerinin keyfini çıkarmış olacaksınız. Türk mutfağından özel tatlarla hazırlanan akşam yemeğiniz sonrasında ise size özel olan araçla hotele ulaşımınız sağlanacaktır.

            Gezi esnasında daha özgür olmak isteyen müşterilerimiz için de ayrı bir programımız mevcuttur. Kendi Rotanı Kendin Çiz turu ile her şeyi sizin belirleyeceğiniz bir program yaratma fırsatı veriyoruz. Bizim tek yapacağımız ise size kaliteli bir rehber sunmak ve sizin belirleyeceğiniz programa göre gezinin gerçekleşmesi olacaktır. İstanbul'un tüm tarihi ve turistik yerlerini istediğiniz zaman ve sırada görme imkânını bu turla bulmanız mümkün.           Ayrıca İstanbul bisiklet turları ile sizin İstanbul'un birçok noktasını bisikletle keşfetmenizi sağlamak amacındayız. Sizin için belirlediğimiz özel noktalar ve gezi yerleriyle istediğiniz noktaya kendiniz seçebiliyorsunuz. Gezi kapsamında size bisikletin sahip olduğu tüm aksesuarların sağlanmasının yanında, sigorta, dondurma ya da çay gibi seçenekler de mevcuttur. Tek yapmanız gereken hangi noktada bisiklet kullanmak isteyeceğinize karar vermek ve ona göre bir rezervasyon yaptırmak olacaktır.  Ayrıntılı bilgiyi http://www.mycitysightseeing.com/  adresinden edinebilirsiniz.

Etiketler

26.01.2015 11:49:00
Geri Gel