Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Yarım Güne Neler Sığabilir?

Yarım Güne Neler Sığabilir?

 Gezi yapmak yeni bir yerler tanımak yeni yerleri keşfetmek şüphesiz ki herkesin hayali. Ancak iş koşuşturması sırasında bunların hiçbirini yapmamaktayız. Günlük stres elimizi kolumuzu o kadar bağlıyor ki tatil yapma fırsatını bulamıyoruz bir türlü kendimizde. Tatilimizi kısa yaz tatilleri ile sınırlandırmak zorunda kalıyoruz.

     Şimdi size bir firmayla tanıştıracağım. My City Sightseeing firması günlük stresten uzaklaşmanızı sağlayacak turlar düzenlemektedir. Hizmetlerini http://www.mycitysightseeing.com/ adresinden sağlamaktadır. Tam gün ve yarım gün tur kapsamında siz müşterilerine hizmetler vermektedir. Peki, bu turlarda neler bulunmaktadır gelin şimdi sırasıyla onları inceleyelim.

     İlk olarak Adalar turu ile başlamak istiyorum. Adalar turu şöyle işten izin alayım, ya da iş çıkışı gideyim dediğimiz yarım gün tur kapsamına pek girmiyor. 8 saatlik bir tur Adalar. İstanbul un gözde yerlerini tanıyacak denizin ve ormanın tadını çıkaracaksınız. Araç trafiğinin olmadığı adalarda faytonlara binecek ve Osmanlı yıllarından esintiler yaşayacaksınız. Bu mükemmel turun fiyatı ise sadece 55 Euro’dur. 

    Yarım gün tur kapsamına giren bir geziden bahsedelim şimdi de. 4 saat süren İstanbul cevherleri gezisinde tarihi mekânları keşfedeceksiniz. 7 tepe üzerine kurulmuş İstanbul un en eski yapısı olarak bilinen ve Bizanslılar tarafından imarı yapılan Ayasofya Müzesi ile başlayan tur Sultanahmet ile devam etmektedir. 

    Sultanahmet Camisi’nin en büyük özelliği ise 6 minareli olmasıdır. Avrupalılar tarafından mavi cami olarak adlandırılmaktadır. Daha sonra hipodrom meydanını gezecek ve en son kapalı çarşıyı gezeceksiniz. Birbirinden kıymetli eşyaların bulunduğu kapalı çarşı da tam 4000 esnaf bulunmaktadır. Dünyanın en gözde pazar yerlerinden biridir Kapalı Çarşı.
  

  İki kıta tek şehir turu kapsamında ise boğazın güzelliklerine tanıklık edecek, Anadolu yakasının cevheri olan Beylerbeyi Sarayı’nı ziyaret edeceksiniz. İstanbul un en güzel seyir yerlerinden bir olan Çamlıca Tepesi’ nde çayınızı yudumlayacak ve mükemmel fotoğraf karelerini yakalayacaksınız. Tüm günün stresini atmak istediğinizde ise My City Sightseeing firması size gece turu programını önermektedir. Böylece günlük işlerinizi aksatmayacak ve mükemmel bir gece yaşayacaksınız. Popüler dansözlerin eşliğinde unutulmaz bir akşam yemeği sizleri bekliyor olacak.

 

Etiketler

12.03.2015 12:43:00
Geri Gel