Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Yüzyıllardır Bozulmayan Güzellikler Yarım Gün Tur İle Yanınızda

Yüzyıllardır Bozulmayan Güzellikler Yarım Gün Tur İle Yanınızda

Yüzyıllar boyunca farklı devletlere ev sahipliği yapmış; sürekli devletler tarafından paylaşılmaz bir yer olarak tanınan ve bütün dünyanın gezip görmek istediği harikulade bir yeri kapsayan ülkemiz ve özellikle de İstanbul ilinde gezilmeye ve görülmeye layık birçok mekân bulunmaktadır. Kültür başkenti olarak da kendini ispatlayan şehri gezmek için her ülkeden ziyaretçiler sürekli gelmektedir.

  

  Firmalar tarafından organizasyonlar ve etkinlikler düzenlenerek bu harikulade şehri dolaşmak fırsat olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Boğaz turları, gece turları, tam gün turlar, yarım gün tur, şehir dışı turlar, bisiklet turları ve benzeri şekillerde turlar düzenlenerek şehirler gezilmektedir. Turların düzenlendiği tarihler belirtilmekte ve ziyaretçiler kendine uygun saat ve tarihlerde katılım göstermektedir. 
 

   Ziyaretçilerin bilmesi ve anlaması açısından gezilen yerlere gidilirken rehberler eşliğinde gidilmektedir. Türkçe bilmeyen ziyaretçiler için özel rehberler hizmet vermektedir. Böylelikle tarihi ve kültürel bölgeler daha net ve düzgün bir şekilde anlatılmasını öğretilmesini sağlamaktadır.
  

  Yarım gün tur gerçekleştirmek için daha gözde yerler ve dünyaca bilinen bölgeler tercih edilmektedir. Zaman olarak daha dar olması böyle olmasını gerektirmektedir. My City Sightseeing, bu tarz turları düzenlemekte ve ziyaretçilerini memnun etmektedir.
  

  Ziyaretçilerin istediğine göre istedikleri bölgeleri gezmeleri için esnek yarım gün tur da düzenlenmektedir. Ayrıca zevk ve ilgiye göre istedikleri alanları içeren tur paketlerine seçmekte özgür olmaktadırlar. Osmanlı Devletinden kalan birçok tarihi güzelliklerin gezilmesi için özellikle hayranlık duyanlara özel turlarda düzenlenmektedir. 
  

 Diğer taraftan Kapadokya turu, Efes turu, Truva turu, Bursa turu, Gelibolu turu, Pamukkale turu, Boğaz turları ve yemekli boğaz turları gibi isteğe ve zamanın ne kadar olduğuna bağlı olarak farklı illerdeki tarihi ve doğal güzelliklerin görülmesi sağlanmaktadır. Bir milletin bir ülkenin sahip olduğu topraklar olsa da; birçok devlet ve milletin yaşam sürdürmüş olduğu, eski tarihlerde bulunmuş olduğu ülkeler olmaktadır.
    

Bu ülkeler üzerinde bir devlete ait hâkimiyet sürmektedir; ancak birçok devlete ve insanlara anı defterlerini karıştırma havası vermektedir. Savaşlar ve farklı yönetimler sonucu farklı farklı milletlerin evi olmuş onların kültürlerini yaşatmış ve yaşatmaya devem edecek olan bu yerler her daim gezilmeye görülmeye değer olmaktadır.

 

 

Etiketler

13.03.2015 10:55:00
Geri Gel