Alışveriş Sepeti: 0 Adet
Türkçe
English
Para Birimi:

Sultanahmet Turu

 

SULTANAHMET TURU

Turumuza İstanbul'un en özel simgelerinden bir tanesi olan Ayasofya Müzesi ile başlıyoruz. İmarı Bizans imparatoru Justinianos tarafından 537 yılında gerçekleştirilmiştir.
Hemen ardından dünya üzerindeki tek 6 minareli cami olan Sultanahmet camisine giriyoruz. Duvarlarını süsleyen 12.000 turkuaz renkli İznik çinisinden dolayı batılıların adına Mavi Cami dediği bu caminin imarı da 1609 da tamamlanmıştır.
Cami ziyareti sonrası meydanın hemen ortasında karşınıza çıkan 3 dikilitaşın konuşlu olduğu uzunlamasına dikdörtgensi yapı At meydanı  adıyla bilinen Hipodromdur. Şehrin tüm önemli olaylarına tanıklık eden bu meydanda ünlü at yarışları oynanmış, ayaklanmalar yaşanmıştır.
Kapalı Çarşı; dünyanın en eski ve en geniş, bir labirente benzeyen yapısıyla 4000 tüccarı içinde barındıran çok büyük bir kapalı pazaryeri. Halı,mücevher, seramik,deri, kıymetli kumaş müşterisinin şehirde ilk adresi.

Yemeğimizi yedikten sonra gezimize Topkapı Sarayı ziyaretiyle devam ediyoruz. Topkapı Sarayı : Günümüze ulaşan en geniş ve en eski saraydır. İstanbul'un fethini takiben Osmanlı İmparatorluğunun 400 yıldan fazla olmak üzere, Dolmabahçe Sarayına geçiş yapılana kadar, yönetim merkezi ve haremi ile ünlü-Sultan ve ailesinin ikamet yeri olmuştur. Hazine dairesi, kutsal emanetler sergisi ve sultan kıyafetleri sergileri büyük ilgi çekmektedir.

Küçük Ayasofya Camii: Şehrin en eski Hristiyanlık dönemine ait görkemli Bizans yapıtlarından biridir. Bizans imparatoru Justinanos tarafından 6.yy.da kubbe merkezli yapı halinde inşa edilmiştir. Ayasofya Patrikhanesine bir çalışma modeli olarak değerlendirilir.
 
Kalkış Yeri : HOTEL  
Tur Süresi : 8 Hours
Fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
info@mycitysightseeing.com